5 sposobów na stworzenie super przytulnej łazienki

Bez względu na to, czy jest zima, lato, wiosna czy jesień, przytulna i wygodna łazienka jest jednym z najlepszych miejsc do relaksu i odprężenia.

Jeśli Twoja obecna łazienka sprawia wrażenie zimnej, możesz zrobić kilka prostych rzeczy, aby uczynić ją ciepłą i przytulną. Oto 5 naszych najważniejszych wskazówek:


1. Oświetlenie nastrojowe

Montując w łazience oświetlenie ścienne lub podblatowe, możesz wyłączyć główne oświetlenie podczas kąpieli, tworząc atmosferę, która jest zarówno przytulna, jak i zachęcająca.

Jeśli zamontujesz świetlik lub duże okno, wpuścisz do łazienki naturalne światło, które będzie się zmieniać w ciągu dnia, dzięki czemu będziesz mógł doświadczyć czegoś tak rozkosznego jak prysznic o wschodzie słońca.

Reflektory punktowe i imitacje świec to kolejna świetna opcja dla osób zainteresowanych nastrojowym oświetleniem, możesz też zdecydować się na coś z funkcją ściemniacza (umieszczonego na zewnątrz łazienki), jeśli chcesz zmieniać intensywność światła.


2. Kolory

Oświetlenie jest dobre i przyjemne, ale jeśli kolory ścian są zbyt żywe i odważne, stracisz poczucie przytulności. Jeśli masz dużo Jeśli masz dużo naturalnego światła, dobrze sprawdzą się kolory jesienne, ale staraj się nie używać zbyt wielu ciemnych odcieni.

Lepiej jest wybrać blade ochry lub zgaszone biele i pozwolić, aby oświetlenie zrobiło resztę. Jeśli chcesz, aby było ciemno i przytulnie, po prostu przyciemnij światła i wyciągnij świece.

Wskazówka: Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po wybieraniu kolorów do łazienki.


3. Meble i płytki

Aby dodać łazience ciepła i komfortu, wybierz umywalki emaliowane zamiast ze stali nierdzewnej i drewno w stylu vintage zamiast sosnowego. i komfortu w Twojej łazience. Możesz nawet postarzać szuflady i boki, aby nadać im fakturę - to bardzo ważne, aby stworzyć przestrzeń, która nie będzie sprawiać wrażenia zbyt nie sprawia wrażenia zbyt czystej lub zimnej.

Odpowiednie płytki spełnią podobną funkcję i mogą dodać odrobinę komfortu w stylu vintage, jeśli będą stosowane oszczędnie. Mozaiki są świetnym rozwiązaniem dla tradycjonalistów, podobnie jak style, w których kolorowe płytki pojawiają się w morzu bieli.

Dodaj charakteru dzięki płytkom w stylu vintage i ciepła dzięki drewnianym meblom


4. Ręczniki

Przy tworzeniu przytulnej przestrzeni ważny jest nie tylko wygląd łazienki, ale także jej funkcjonalność, która może sprawić, że będzie ona ciepła i zachęcająca. Podgrzewane wieszaki na ręczniki sprawią, że wychodzenie z wanny będzie przyjemniejszym doświadczeniem, podobnie jak miękki dywanik kąpielowy.

Zainwestuj w luksusowe ręczniki i wyeksponuj je z dumą. Nic tak nie przyciąga uwagi jak stos czystych, puszystych ręczników, a te funkcjonalne przedmioty są równie praktyczne, co ładne.


5. Wyposażenie wnętrza

Po ręcznikach, inne akcesoria i meble są również niezbędne do dodania tych domowych akcentów. Dywanik zapewni ciepło Twoim stopom. ciepły i jeżeli ty płytki i lustra te pomagają łamać wielkie tereny ścienna przestrzeń robić pokojowi czuć większy, bez robić mię wydawać się nie sprawiając przy tym wrażenia, że jest on ogromny. Znajdź dobry wydruk, który oddaje nastrój, jaki chcesz uzyskać, i opraw go w ramkę na ścianę lub wybierz jakiś motyw i kup ozdoby, które go przywołują. go.

Na koniec kup kilka kwiatów lub dodaj zieleni do łazienki. Będą wyglądać świetnie w ciepłym świetle i nadadzą pomieszczeniu świeżości.


Więcej wspaniałych pomysłów na łazienkę

Aby znaleźć więcej inspiracji dla swojej łazienki, obejrzyj zdjęcia łazienek w naszych galeriach.