Całkowicie zmieniłam wystrój mojego mieszkania o powierzchni 350 stóp kwadratowych, aby pomieścić moją 3 osobową rodzinę.

Wyraźnie pamiętam moment w naszym salonie na początku tego roku, kiedy zwróciłam się do mojego męża, Troya, i powiedziałam: "Najwyższy czas, abyśmy urządzili dom, z którego jesteśmy dumni i który naprawdę odzwierciedla to, kim jesteśmy". Trzy lata wcześniej przenieśliśmy się do Los Angeles z Melbourne, a cała nasza uwaga i pieniądze poszły na budowanie życia tutaj. Teraz, gdy pracujemy w rolach i firmach, które kochamy (ja jestem dyrektorem redakcyjnym MyDomaine, a mój mąż jest starszym projektantem odzieży w Paige denim), a nasz 10-letni syn, Neon, zadomowił się w szkole, jesteśmy wreszcie gotowi, by stworzyć przestrzeń, do której nie możemy się doczekać powrotu do domu.

Chociaż uwielbiałam wcześniejsze aspekty naszego domu, naprawdę czułam, że nadszedł czas, abyśmy przyjęli dorosłe podejście i stworzyli przestrzeń, która będzie ciepła i przytulna, a jednocześnie podniosła i chłodna. Nasza sypialnia również rozpaczliwie potrzebowała zmiany, ale w tym projekcie nie chodziło o szybkość. Chodziło o to, aby wszystko było dobrze wykonane i abyśmy poświęcili czas na znalezienie rzeczy, które kochamy. Postanowiliśmy więc najpierw skupić się na salonach i jadalni i bardzo się cieszę, że tak zrobiliśmy. Można by wybaczyć, że pomyśleliście, iż niewielki rozmiar tego obszaru - dokładnie 350 stóp kwadratowych - ułatwiłby nam projektowanie, ale w rzeczywistości tylko zwiększył intensywność wyzwania.

Przed przeprowadzką do L.A. przeprowadzaliśmy się jako rodzina kilka razy i za każdym razem kupowaliśmy tylko najpotrzebniejsze rzeczy z kilkoma znaleziskami z pchlego targu. Nigdy tak naprawdę nie myśleliśmy o zaprojektowaniu przestrzeni od podstaw. Tym razem, byłam gotowa sprzedać wszystko i zacząć od nowa.

Miałam w głowie pomysł, czego chcę, ale musiałam też skonsultować się z Troyem. Mój mąż ma niesamowity gust i choć często się zgadzamy, były momenty, w których musieliśmy negocjować i iść na kompromis. Nie trzeba dodawać, że poruszanie się po procesie zmiany wystroju z partnerem było zupełnie nowym doświadczeniem. Jestem pewna, że wielu z Was, czytających to, może się z tym identyfikować.

Tak więc, aby pomóc nam kierować tę nową przejażdżkę projektową we właściwym kierunku, zdecydowaliśmy się skorzystać z pomocy projektanta wnętrz. Zawsze wiedziałam, że mam oko do projektowania (i wiem, co lubię), ale do stworzenia stylowej przestrzeni potrzeba czegoś więcej niż dobrego gustu. Tyle wiem na pewno. Zawsze podziwiałam pracę Tali Roth. Projektantka Homepolish jest rodaczką z Australii, więc wiedziałam, że się dogadamy, ale jej współczesna i czysta estetyka jest tym, co naprawdę mnie przekonało. Wiedziałam, że we dwie możemy stworzyć trochę magii w projektowaniu wnętrz - i udało nam się!

Po drodze nauczyła mnie również tak wiele o procesie projektowania. Na przykład, nie miałam pojęcia jak stworzyć plan piętra, ani że w ogóle go potrzebujemy, a także, że zmiana wystroju salonu i jadalni od początku do końca zajmie około pięciu miesięcy - oto kilka rzeczy, których się nauczyłam. Tak więc bez dalszych ceregieli, zapraszamy na wycieczkę po naszym nowoczesnym mieszkaniu w Los Angeles z kilkoma uwagami od Rotha i ode mnie na temat dekorowania małej przestrzeni.

STWÓRZ PLAN PIĘTRA

Jak każdy udany kreatywny projekt, musisz zacząć od planu. Nawet jeśli projektowaliśmy tylko salon i jadalnię (co w zasadzie jest jednym pomieszczeniem o otwartym planie), Roth był nieugięty, aby najpierw sporządzić cztery proste plany pięter. "Z czasem stało się to moją zasadą jako projektanta," powiedziała mi. "Plan podłogi musi mieć sens i współpracować z przestrzenią, i musi być ustalony, zanim będzie można przejść do wyboru rzeczywistych elementów umeblowania".

Roth podkreślił, że plan podłogi jest jeszcze ważniejszy w przypadku małych przestrzeni. "To może mieć dramatyczny wpływ na to, jak przestrzenie przepływają i jak są odczuwane," powiedziała. "Po przeanalizowaniu czterech planów, ostatecznie zdecydowaliśmy się na plan, który był podobny do istniejącego układu Sachy, ale z bardziej 'zorganizowanym' podejściem, co oznacza, że dodaliśmy odpowiednie stoliki kawowe, dywan, dwa fotele i okrągły stół jadalny."

ROZWAŻ WARSTWY, KOMFORT I TEKSTURĘ

W mniejszych domach, Roth stawia na pierwszym miejscu komfort. "Czasami ludzie to przeoczają, a szkoda" - powiedziała. "Nie ma nic gorszego niż uczucie, że nie możesz usiąść i się zrelaksować. Oprócz zakupu mebli tapicerowanych, które są naprawdę wygodne, dodanie tekstury pomaga stworzyć poczucie ciepła i komfortu."

Na przykład dywan z Armadillo & Co. jest super miękki w dotyku (naprawdę chciałem czegoś, na czym Neon i ja moglibyśmy się bawić, i zakochałem się w tym australijskim projekcie od pierwszego dotyku), inspirowane Borge Mogensenem krzesła myśliwskie z Chairish są udrapowane w islandzkie skóry owcze od Jenni Kayne, aby zapewnić im dodatkową warstwę, a lampa ścienna Mantis BS2 z Design Within Reach wprowadza ciepły nastrój, który czuje się tak dobrze, jak wygląda.

POZOSTAŃ WIERNY SWOJEJ ESTETYCE

Po latach podróżowania i przeszukiwania pchlich targów na całym świecie, mój mąż i ja wyostrzyliśmy naszą estetykę i po drodze stworzyliśmy kolekcję interesujących przedmiotów dekoracyjnych. Roth chciał połączyć je z nowoczesnymi elementami, aby stworzyć przestrzeń, która będzie wyjątkowa dla nas". "Zebrali te przedmioty z biegiem czasu, więc nie miałoby sensu projektowanie surowego mieszkania, które nie mogłoby pomieścić tych wspaniałych symboli ich życiowych przygód i doświadczeń" - powiedziała.

"Są też naprawdę kreatywnymi ludźmi, którzy dbają o estetykę. Nie używają szalonych kolorów i oboje mają ponadczasowe poczucie stylu, który jest monochromatyczny i przemyślany. Ich dom musiał to odzwierciedlać. Naprawdę czuję, że udało nam się osiągnąć stylowe mieszkanie, które jest po prostu dorosłą wersją tego, co mieli wcześniej."

DODAJ OSOBOWOŚĆ DZIĘKI SZTUCE I SENTYMENTALNYM PRZEDMIOTOM

Na szczycie osobistych akcentów, Roth sugeruje, aby wypełnić swoją przestrzeń również sztuką. "Lubię nazywać to zorganizowanym chaosem" - wyznała. "Sacha i Troy mają tak wiele książek, które kochają, tak wiele zebranych kryształów z ich podróży do Arizony, z zapachami miłości i świecami (i wiesz, że faktycznie ich używają, ponieważ są spalone w prawo). Odtwarzacz płyt jest centralnym elementem ich życia rodzinnego, a wszystko to sprawia, że ich przestrzeń wydaje się o wiele większa - jest tak wiele "zakamarków", w które można się zaangażować."

Niektóre z ulubionych dzieł Rotha to te, które Troy zrobił w szkole artystycznej. "Bez trudu pasują do nowego wystroju, ponieważ są autentyczne" - dodaje. Długo szukaliśmy odpowiedniego dzieła sztuki, które wypełniłoby dużą pustą ścianę nad sofą. Dla nas obojga było szczególnie ważne, aby to dzieło sztuki odzwierciedlało mnie i Troya, ale także dobrze komponowało się z meblami i architekturą naszego mieszkania.

Zwróciliśmy się więc o pomoc do Uprise Art. Jej zespół wyselekcjonował artystów na podstawie stworzonej przez nas nowoczesnej tablicy nastrojów. Następnie poprosiliśmy naszą społeczność o pomoc w wyborze. Po długich namysłach zdecydowaliśmy się na uderzające, wielkoformatowe dzieło abstrakcyjne autorstwa Holly Addi, artystki z Utah. Namalowała ona na zamówienie najbardziej niesamowite dzieło, które naprawdę ożywiło pokój i wniosło do niego tak potrzebną spójność. Jestem naprawdę zaszczycona, że prace Addi wiszą w naszym domu.

RÓWNOWAGA POMIĘDZY STARYM I NOWYM

Roth wierzy, że interesujące przestrzenie są zawsze równowagą pomiędzy tym, co z wyższej półki, a tym, co z wyższej półki, pomiędzy starym a nowym. Stół w jadalni zaprojektowany przez Consort Design i wisząca nad nim ceramiczna lampa Crosland and Emmons są z najwyższej półki i pochodzą od małych projektantów, a krzesła do jadalni (również piękne i wysokiej jakości) są z CB2.

"W całym mieszkaniu mamy do czynienia z taką mieszanką, a efektem końcowym jest dom, który sprawia wrażenie znajomego i trochę nostalgicznego, ale nie widziałeś tych elementów wszędzie" - powiedział Roth. "Równowaga pomiędzy starym i nowym jest kluczowa wraz z mieszanką wysokiej klasy i wysokiej klasy ulicy. Pamiętaj podczas dekorowania, aby spróbować zrobić jedną trzecią vintage, jedną trzecią high street i jedną trzecią custom lub podobne - to idealna mieszanka."

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę tę mieszankę high-low podczas projektowania stolika do kawy. My wybraliśmy marmurowy stolik kawowy od Lulu & Georgia z bocznym stolikiem w tym samym stylu, a także ułożyliśmy warstwy dekoracyjne z naszej osobistej kolekcji (np. kryształy i książki) z nowszymi elementami z West Elm i Cinnamon Projects.

UŻYJ LUSTER, ABY OTWORZYĆ POKÓJ

Ponieważ ściana w salonie była pokryta dziełami sztuki Addi (i Banksy'ego, którego już posiadaliśmy), potrzebowaliśmy innego planu na przeciwległą ścianę. Roth zasugerował zamiast tego okrągłe lustro, które odbije to dzieło sztuki i nada przestrzeni więcej wymiaru. Miała rację. Dopiero kiedy je powiesiliśmy, zdałam sobie sprawę z ogromnej różnicy, jaką ono robi. Jestem tak niewiarygodnie zadowolona z tego zakupu, a lustro wygląda tak szykownie i czysto nad drewnianą kredensem. Lampa podłogowa dodaje też odpowiednią ilość światła, zwłaszcza gdy mój mąż kręci płytami w nocy.

Ponieważ nie mieliśmy zbyt wiele miejsca na półkę z książkami, Roth poradził nam zainstalowanie kilku metalowych półek ściennych i wyeksponowanie naszych ulubionych okładek jak dzieł sztuki. Miałam już swoją kolekcję magazynów Russh w pudełku z pleksi, więc przenieśliśmy ją do tego kąta, postawiliśmy małą lampkę na górze, a pomiędzy nimi powiesiliśmy gitarę klasyczną Troya. Teraz jest to jedno z moich ulubionych miejsc, gdzie mogę siedzieć i czytać (lub pracować) słuchając płyt.

NIE PRZEPEŁNIAJ GO

Od momentu rozpoczęcia współpracy z Roth, zaczęłam wysyłać jej linki i zdjęcia rzeczy, które mi się podobały, aby poznać jej opinię. Wywołało to obsesję. Na szczęście Roth był prawdziwym profesjonalistą i przypomniał mi o planie piętra i metrażu, z którym pracowaliśmy, kiedy moja lista życzeń (i budżet) zaczęła być nieproporcjonalnie większa niż rzeczywistość. Ale co więcej, Roth miał zamiar stworzyć przestrzeń, która będzie pełna osobowości, a jednocześnie będzie minimalna i wygodna do życia.

Przed dokonaniem zakupu dokładnie przemyślałyśmy każdy element i przedyskutowałyśmy, gdzie będzie pasował, jakie jest jego przeznaczenie i dlaczego musi się znaleźć w tej przestrzeni. Jednym z bardziej ekstrawaganckich elementów, które miałam na swojej liście od jakiegoś czasu, jest wazon podłogowy Echasse. Wiedziałam, że będzie pasował do tematu pokoju, ale nie byłam pewna jak. Na szczęście Roth miał taką samą obsesję, więc umieściliśmy go za stołem jadalnym obok wiekowego pnia, który już mieliśmy i wypełniliśmy go trawą pampasową. Nie mogłam być bardziej szczęśliwa.

POŚWIĘĆ CZAS NA ZNALEZIENIE ODPOWIEDNIEGO PROJEKTANTA

Kiedy pojawiła się możliwość współpracy z Hompepolish, od razu wiedziałam, że chcę Rotha jako naszego projektanta. Przedstawiliśmy już kilka jej projektów na MyDomaine - powinieneś zobaczyć jej nowoczesny loft w Nowym Jorku - a jej styl idealnie pasuje do naszej estetyki, ale także oferuje unikalną perspektywę, która wiedziałam, że będzie wyzwaniem dla naszej. Jedynym problemem było to, że ja mieszkałam w Los Angeles, a ona w Nowym Jorku. Homepolish podzielił się ze mną kilkoma innymi lokalnymi projektantami, ale nie czułam tej samej więzi.

Skontaktowaliśmy się więc z Roth, aby sprawdzić, czy mogłaby zaprojektować dla mnie przestrzeń zdalnie, i na szczęście odległość wcale jej nie zniechęciła. Pozostawaliśmy w ciągłej komunikacji przez cały proces, regularnie dzwoniąc, aby omówić plan i zamówione przeze mnie elementy. Następnie Roth przyleciał do nas w tygodniu sesji zdjęciowej, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Po przejściu przez ten długi proces z pierwszej ręki, nie mogę wystarczająco podkreślić, jak ważne jest, aby pracować z kimś, kto rozumie Ciebie, Twoją wizję i Twoją estetykę, ponieważ kiedy to zrobisz, mogą pracować z Tobą z dowolnego miejsca, aby stworzyć magię wnętrza. Nie idź na kompromis. To po prostu nie jest tego warte, a skończysz z miejscem, które nie czuje się jak dom".

Roth zgodził się. "Odpowiedni projektant i dopasowanie do klienta są tak ważne" - podkreśla. "To najbardziej osobista relacja i musisz się upewnić, że nie jesteś sparowany z kimś, kto będzie ciągnął cię w kierunku, którego nie czujesz, że jest autentycznie tobą. Dla mnie ważny jest nie wynik, ale proces, w jaki sposób do niego doszliśmy. Zarówno ja, jak i moi klienci wiele się uczymy w trakcie tego procesu. Mój wniosek z tego konkretnego projektu był taki, że jest to bardzo wyjątkowa rodzina i ważne jest, aby zbierać rzeczy z biegiem czasu. Zawsze wiedziałam, że to prawda, ale z Sachą i Troyem mocno mi się to przypomniało."

PAMIĘTAJ, ŻE PRZYJAZNE RODZINIE MOŻE BYĆ RÓWNIEŻ SZYKOWNE

Ponieważ nasze mieszkanie jest również domem dla naszego 9-letniego syna, chcieliśmy, aby przestrzeń była podniosła, ale przytulna z elementami, które nie były tak podniosłe, że nie mógł ich dotknąć lub bawić się wokół nich. Oczywiście, nie jest on już maluchem, więc było nam o wiele łatwiej zaprojektować przestrzeń wiedząc, że jest mniejsza szansa na rozlanie przez niego napojów lub upuszczenie jedzenia na dywan.

Sofa jest projektem mojego męża, więc uszył poduszki z wytrzymałego płótna, które można łatwo wrzucić do pralki, jeśli zdarzy się jakiś wypadek. (Bardzo przydatne, biorąc pod uwagę kolor ecru, który nie zawsze jest tak łatwy do utrzymania w czystości z rodziną). Myślę, że udało nam się znaleźć szczęśliwy kompromis pomiędzy szykiem a przytulnością podczas urządzania naszej przestrzeni dla rodziny.

FOTOGRAF: Jenna PeffleyASYSTENT: Vince MaderoWŁOSY: Reece WalkerMAKEUP: Daniele Piersons

FOTOGRAF: Jenna PeffleyAsystent: Vince MaderoWygląd: Reece WalkerMAKEUP: Daniele Piersons