Czy ten trend to nowy boho chic? Wszystkie znaki wskazują na to, że tak

Przez lata styl boho-chic dominował w każdym magazynie, na tablicy na Pintereście, a nawet w katalogach największych sprzedawców detalicznych - niektórzy mogą powiedzieć, że ad nauseam. Ale w miarę jak w świecie dekoracji rozprzestrzeniały się makramy, batikowe poduszki i dywaniki Beni Ourain, do domów wszędzie wkradał się inny trend: monochromatyczny minimalizm. Nagle, jaskrawo kolorowe, eklektyczne przestrzenie zostały zredukowane z niemal nadludzką powściągliwością do tego stopnia, że zaczęliśmy się zastanawiać: Czy ktoś tu w ogóle mieszka?

Pomimo wzrostu wpływów minimalizmu, nowoczesności i Skandynawii w naszych domach, wiele znaków wskazuje na powrót tradycyjnego wystroju. Jeden z najczęściej pojawiających się tematów, od wywiadów ze znanymi projektantami wnętrz po ankiety przeprowadzane wśród naszych Instagramowych followersów, wymagał od trendów dekoratorskich jednego: szerszej mieszanki epok i stylów oraz podejścia do wystroju, które wydaje się bardziej autentyczne i osobiste. W końcu, gdy wahadło wychyli się zbyt daleko w jedną stronę, nie ma innego wyjścia, jak tylko zawrócić.

Jedna z książek o dekoracjach, Haute Bohemians, autorstwa znanego fotografa wnętrz Miguela Flores-Vianna, wykracza poza zwykły powrót do tradycyjnego wystroju, wprowadzając na nowo styl bohemy z bardziej autentycznym, indywidualistycznym podejściem. W tej książce nie znajdziesz żadnych gotowych recept na styl boho-chic. Zamiast tego, jest to zbiór światowych domów sfotografowanych na przestrzeni lat - każdy z nich szalenie różni się od drugiego, ale wszystkie łączy jeden wspólny wątek: głęboko indywidualny, eklektyczny styl oddający hołd swojemu miastu, okresowi architektonicznemu budynku i dziwacznemu, osobistemu stylowi jego właściciela.

Miguel Flores-Vianna Haute Bohemians $65 Sklep

Rozważ wzorzyste płytki cementowe

Wzorzyste płytki cementowe doczekały się ostatnio pewnego odrodzenia, ale niewielu zrobiło to lepiej niż projektant ogrodów Umberto Pasti i couturier Stephan Janson w ich domu w Maroku, gdzie odcienie ścian, drzwi i futryn są luźno zaczerpnięte z niebieskich odcieni płytek. Aby jeszcze bardziej podkreślić różnorodność odcieni niebieskiego, odważne kompozycje kwiatowe w uzupełniających się kolorach są strategicznie rozmieszczone w perspektywie, tworząc uderzającą kombinację.

Płytka Clé Cigar Shop Cement Tile $4 Sklep

Dodaj dywanik w stylu vintage

W Oxfordshire, na angielskiej wsi, nowojorska emigrantka Bridget Elworthy urządziła swój dworek w stylu tradycyjnym i nieoczekiwanie nowoczesnym. Podczas gdy zabytkowe elementy i ozdobne listwy są bezsprzecznie klasyczne, wytarte podłogi, wyblakłe antyczne dywany i dzikie kompozycje kwiatowe nadają przestrzeni charakter bohemy, która na swój sposób czuje się świeżo i nowocześnie.

Pottery Barn Finn Ręcznie tkany dywan $799 Sklep

Postaw na klasyczne urządzenia

Klasyczne francuskie kuchenki, takie jak La Cornue czy Lacanche, mogą być nieco kosztowne, ale przetrwały próbę czasu, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. To nie jest urządzenie, które będzie zastąpić w najbliższym czasie, i dodaje do ponadczasowego stylu kuchni. W kuchni pisarki Susany Bombal w San Rafael w Argentynie francuski piec połączony jest z wzorzystymi ścianami wyłożonymi kafelkami, które nawiązują do tradycyjnego stylu tego regionu.

La Cornue Piec CornuFe $10,450 Sklep

Zwróć uwagę na środowisko

W domu Madison Cox w Tangier, projektantki ogrodów, środowisko zewnętrzne odgrywa ważną rolę w wystroju domu - kwiatowa pościel i rattanowe krzesła przyczyniają się do połączenia wnętrza z zewnętrzem. Nawet ościeżnice drzwi, pomalowane na delikatny zielony kolor, sygnalizują, że zachęcamy do życia wewnątrz i na zewnątrz.

Soane London MDS Rattanowe krzesło Lily Dining Chair Na zamówienie Sklep

Zacznij od prostej podstawy

Redaktorka magazynu Carolina Irving wie co nieco o mieszaniu wzorów i kolorów - a zaczyna od dość neutralnej podstawy. W jej paryskim salonie jasnoniebieski i biały dywan dhurrie stanowi idealną, nowoczesną bazę dla zróżnicowanej mieszanki elementów, w tym czerwonej otomany kilim, zielonego stołu ikat i krzeseł z nadrukiem paisley.

Safavieh Blue Ivory Dhurrie $129 $86 Sklep

Wymień swoje abażury

Kolejny pokój w paryskim mieszkaniu Caroliny Irving przypomina nam o bardzo ważnej lekcji dekoratorstwa: niestandardowe abażury są jednym z najprostszych sposobów, aby pokój wyglądał na droższy. Niektóre klasyki, takie jak abażury z tkaniny, lustra w stylu Ludwika XVI i oświetlenie artystyczne na regałach z książkami nie bez powodu przetrwały próbę czasu - działają za każdym razem.

Małe zmiany mogą natychmiast podnieść rangę pokoju i sprawić, że będzie on bardziej tradycyjny, podczas gdy reszta pokoju może być zaludniona bardziej nowoczesnymi akcentami.
Bunny Williams Home Wild Ginger Lampshade $289 Sklep

Bądź odważny z kolorem

Łatwo jest unikać jaskrawo kolorowych ścian, zwłaszcza gdy Twój styl jest nieco eklektyczny, ale jeśli londyński dom Petera Hinwooda nauczył nas czegokolwiek, to tego, że odważna morska zieleń może być doskonałym nieoczekiwanym tłem dla zróżnicowanej kolekcji pamiątek i antyków - nadając każdemu kawałkowi bardziej nowoczesny charakter.

Benjamin Moore Cayman Lagoon $11 Sklep