Dom Carolyn Murphy na Long Island jest w zasadzie naszym wymarzonym letnim schronieniem

Kiedy modelka Carolyn Murphy po raz pierwszy spojrzała na swój XVIII-wieczny dom na Long Island, była to miłość od pierwszego wejrzenia. "Mój umysł twórczo oszalał. Już go malowałam i zmieniałam aranżację", powiedziała Martha Stewart Living w wydaniu wrześniowym. Nie była jednak w stanie kupić nieruchomości i dopiero kiedy przejeżdżała obok domu rok później, ruszyła do przodu ze sprzedażą. Właściciel powiedział jej: "Wiedziałem, że wrócisz! To było jak historia miłosna" - wspomina Murphy. Przed Murphy, dom należał do rodziny przez 50 lat.

Renowacja historycznego, XVIII-wiecznego domu - który w rzeczywistości był dwoma budynkami połączonymi w 1987 roku - stała się jej pasją. "Niektórzy ludzie lubią kupować ubrania, ja lubię kupować lampy" - mówi. Ta praca z miłością jest oczywista, gdy zobaczy się wnętrze domu. Od pieczołowicie odrestaurowanej kuchni w stylu Shaker (praktyczna, amerykańska estetyka) po pogodną, błękitną sypialnię - to miejsce, o którym marzą nowojorczycy. Zajrzyj do środka.

Murphy chciała uhonorować historię domu, jednocześnie nadając kuchni świeży, nowy wygląd. Zanim Murphy dodała swój akcent do domu, powiedziała Living, że dom nie był zgodny z jej estetyką projektowania. "Był zrobiony w chintz i toile i pomalowany w kolorach 'Americana' - ciemnoczerwonym, niebieskim, musztardowym i oliwkowym" - powiedziała Murphy. Zdecydowała, że potrzebna jest metamorfoza, a la Murphy. Usunęła ciemne szafki i zastąpiła je otwartymi półkami. Niebieska warstwa z Historycznej Kolekcji Benjamina Moora na drzwiach i elementach wykończeniowych nadaje przestrzeni charakter. Poza tym "nie ma rzeczy, której nie wyleczy biała farba" - mówi Murphy.

Miedziane naczynia kuchenne Duparquet Patelnie Au Gratin z litej miedzi z cynową wyściółką $800 $600 Sklep

Odnowiona kuchnia jest hołdem dla praktycznego stylu Shaker, z podłogą z szorowanej sosny (wykończoną olejem lnianym), drewnianymi meblami i skromnymi haczykami ściennymi. Drewno odzyskane z dawnych blatów kuchennych zostało przekształcone w stół roboczy.

Jeśli chodzi o resztę wyposażenia, motywem przewodnim jest to, co naturalne i z odzysku. "Prawie wszystko pochodzi z lokalnych sklepów i pchlich targów. Lubię kupować rzeczy, które zostały już zrobione - to kolejny sposób na recykling" - mówi Living. Oznacza to wystrój w stylu zwietrzałych drewnianych ławek i stołków, ręcznie wyplatanych koszy, neutralnej ceramiki i dzieł sztuki przedstawiających wiejskie krajobrazy. Mówi Living: "Jestem purystką; nie lubię bałaganu".

Murphy lubi uprawiać ogród i gotować w swoim domu, a także znajdować czas na medytację, robienie przetworów, rysowanie i malowanie; do tego stopnia, że wśród swoich przyjaciół znana jest jako Mamma Murphy, ujawnia Living.

Anthropologie Connected Goods Olive Wood Cheese Board and Knife $50 Sklep

"Jestem oczarowany ideą ziemi uprawnej i plaż w jednym miejscu", mówi Murphy. Półakrowy dom, otoczony ciszą, wychodzi na wodę i jest oddalony o 10 minut jazdy od lokalnych farm.

Zobacz wrześniowe wydanie Martha Stewart Living, aby zobaczyć pełną prezentację domu Carolyn Murphy, w tym zdjęcia sypialni, łazienki i pracowni Murphy.