Jak sprawić, by wąski pokój wyglądał na szerszy?

Długie i wąskie pokoje mogą być poważnym wyzwaniem do dekoracji. Jeśli nie są umieszczone prawidłowo, meble mogą czuć się ciasno, podczas gdy inne niewygodne kąty są pozostawione puste i niewykorzystane. Często ludzie instynktownie pracują z długością pokoju, nie biorąc pod uwagę innych opcji układu lub używając wizualnych sztuczek, aby ich pokój wydawał się szerszy, ale projektanci wnętrz i dekoratorzy kilka wskazówek. Od rysowania oka w górę do wizualnego rozmycia linii pokoju, istnieje niezliczona ilość pomysłów, które można wykorzystać, aby wąski pokój wyglądał na szerszy.

Narysuj oko w górę

Rysowanie oka w górę odciąga uwagę od szerokości pokoju i przenosi ją na wysokość, dając wrażenie przestronności. Jeśli masz wysokie sufity lub cechy architektoniczne, podkreśl je, aby Twój pokój wydawał się szerszy niż jest w rzeczywistości.

Wbudować meble

Czy pracujesz z ograniczoną szerokością? Wbudowane meble w wąskim pokoju lub korytarzu mogą zaoszczędzić kilka centymetrów i sprawić, że poczujesz się tak, jakby meble były częścią ściany, otwierając przestrzeń i sprawiając, że pokój wydaje się większy.

Aby uzyskać maksymalną przestronność, utrzymuj meble w tych samych odcieniach, co ściany, aby stworzyć płynny efekt. Im bardziej krzykliwe kolory, tym mniejsza będzie przestrzeń.

Używaj luster

To najstarsza sztuczka designerska w książce nie bez powodu. Im więcej luster znajduje się w pokoju, tym szerszy i większy się on wydaje. Rozważ stworzenie ściany z luster lub zainstalowanie luster po przeciwnych stronach pokoju, aby uzyskać efekt nieskończoności.

 
 

Szanuj prześwity mebli

Najgorszą rzeczą, jaką można zrobić w wąskiej przestrzeni, jest próba zmieszczenia większej ilości mebli lub wybranie elementów, które są zbyt duże dla tej przestrzeni. Planując układ mebli, upewnij się, że są dwie do trzech stóp przestrzeni do chodzenia w przelotowych ciągach komunikacyjnych. Na przykład, w tej kuchni projektantki wnętrz Jessiki Helgerson, wyspa jest bardzo wąska, aby zrobić miejsce na krążenie.

Stwórz punkt centralny

Łatwym sposobem na poszerzenie pomieszczenia jest stworzenie szerokiego punktu centralnego w jednym z wąskich końców pokoju. W tej tealowej sypialni, szeroka, jasnożółta szafka przyciąga wzrok do środka, skupiając się na długości mebla i tworząc iluzję szerokości.

 
 

Rozmyj linie

Użycie wzorzystej tapety i kontynuowanie jej na wszystkich ścianach może zamazać iluzję tego, gdzie jedna ściana się kończy, a druga zaczyna, dzięki czemu pokój wydaje się szerszy. W tej niewielkiej toalecie psychodeliczna tapeta ukrywa, jak wąskie jest miejsce na wannę.

Stwórz wiele miejsc do siedzenia

W długim i wąskim salonie, zamiast próbować upchnąć meble wzdłuż długości pokoju, stwórz wiele mniejszych stref, które współpracują z szerokością przestrzeni, na przykład dwa układy siedzeń lub przestrzeń życiową i miejsce do pracy. Tworzenie wielu stref sprawi, że Twoja przestrzeń będzie bardziej funkcjonalna, a jednocześnie sprawi, że będzie się wydawać większa niż jest. Przeczytaj więcej na: http://salonomnires.pl