Każdy centymetr tego starannie urządzonego salonu jest wypełniony zabytkami

Podczas urządzania swojego domu w Los Angeles, Michael Keck, dyrektor marketingu Emily Henderson, przeszukał wiele pchlich targów - wiele pchlich targów. Aby dać Wam wyobrażenie, starannie wyselekcjonowany salon profesjonalisty składa się w 90 procentach ze znalezisk w stylu vintage. (Tak, dobrze przeczytaliście, 90 procent.) Swobodnie szykowna estetyka salonu jest wynikiem niezliczonych wyprzedaży nieruchomości, zakupów w sklepie z pamiątkami i oczywiście na pchlim targu, z których wszystkie razem nadają przestrzeni duszę i osobowość.

"Chciałam, aby mój dom sprawiał wrażenie zabawnego i interesującego oraz aby naprawdę pokazywał moją pasję do znajdowania unikalnych skarbów na pchlich targach" - mówi Keck w rozmowie z MyDomaine. "Kiedy ludzie przechodzą przez drzwi wejściowe, mam nadzieję, że czują się komfortowo i mile widziani, ale także odczuwają radość i ciekawość... na przykład och, co to jest na twoim kominku?". Szczerze mówiąc, początkująca projektantka wnętrz przybiła to - ale nie bierzcie tylko naszych słów za pewnik. Przewijajcie dalej, aby zwiedzić na wskroś uroczy, wypełniony starociami salon Kecka i dostrzec obraz słynnego matadora na jego mantelu.

Hiszpańskie kości salonu odegrały kluczową rolę w procesie projektowania przez Kecka. "Starałem się, aby piękno detali architektonicznych działało jako kolejna warstwa projektu," wyjaśnia. "Chciałam, aby przedmioty podkreślały i uzupełniały to, co już tam było, jak kominek, zaokrąglone listwy drzwi, witraże i belki".

90 procent mebli i dekoracji w salonie Kecka jest w stylu vintage - co jest nie lada wyczynem. "Zajęło mi to wiele porannych wypraw na pchli targ, ale jestem dumny z kawałków, które udało mi się znaleźć" - mówi nam. "Czuję, że radość, jaką sprawiło mi ich znalezienie i wystawienie, jest widoczna w projekcie" - dodaje. "Zwłaszcza sposób, w jaki się zapalam i ekscytuję, gdy ludzie zaczynają mnie pytać o różne kawałki".

Joinery Pena Rug $298 Sklep

Wśród największych znalezisk Kecka znajduje się zabytkowa sofa Mel Smilow, którą dostał w bardzo korzystnej cenie, jak zdradza MyDomaine. "Brakuje jej tylnych i bocznych poduszek, ale bardzo mi się podoba, ponieważ jest strukturalna i pokazuje piękny kształt, a ponadto dodaje klimatu do pokoju" - mówi.

To jasne, że Keck uwielbia kolekcjonować - tak bardzo, że największym wyzwaniem było zawężenie listy jego ulubionych przedmiotów w stylu vintage. "Mam garaż pełen skarbów, z których lubię czerpać, ale starałem się wybrać te, które znaczą dla mnie najwięcej, sprawiają, że czuję się szczęśliwy lub wywołują wspaniałe wspomnienia" - mówi nam.

Jednym z ulubionych kawałków Kecka jest obraz przedstawiający dżentelmena w kapeluszu, który znajduje się na kominku. "Jest datowany na 1916 rok i powiedziano mi, że był to hiszpański matador" - mówi Keck w rozmowie z MyDomaine. "Uwielbiam to, że farba odprysnęła na jego twarzy i trochę na oczach, to dodaje tyle charakteru".

Salon Keck'a wypełniony vintage jest dowodem na to, że stylizacja szykownej przestrzeni może być wykonana w mgnieniu oka. "Stworzenie domu, który sprawia wrażenie wyjątkowego, zabawnego i pełnego osobowości, nie musi kosztować mnóstwa pieniędzy" - mówi. "Jestem dumna z tego, że ten projekt jest w 90 procentach w stylu vintage", mówi Keck. "Zawsze czułam się trochę jak archeolog, przekopując się przez wyprzedaże nieruchomości, sklepy z rzeczami używanymi i pchle targi, próbując znaleźć i odkryć fajne rzeczy w stylu vintage, a następnie przywrócić je na światło dzienne".

IKEA Bestia $65 Sklep

Niektóre z najcenniejszych kawałków Keck są również najbardziej osobiste. "Mój tata był pilotem, więc uwielbiam to, że znalazłam kilka zabytkowych zabawkowych śmigieł za 8 dolarów i po prostu ustawiłam je na półce". Jednakże, odrobina pomysłowości może również przejść długą drogę w ponownym wykorzystaniu zabytkowych znalezisk. "Znalazłem kilka popielniczek z lat 40. za 50 centów każda i ułożyłem je w stos, a one wyglądają jak fajny kawałek ceramiki" - mówi Keck. "To ta niebieska z białymi trójkątami na mojej półce," zauważa. "Jak możesz powiedzieć, noszę te tanie oferty jak prawdziwą odznakę honoru".

Opalhouse Porcelanowy Tufted Bowl $25 Sklep

Według Kecka, nigdy nie wiesz, gdzie znajdziesz zabytkowy kawałek, który absolutnie kochasz - czasami prawdziwe klejnoty są ukryte w najbardziej niepozornych miejscach. "Dosłownie przekopałem się przez stosy absolutnych śmieci, a następnie znalazłem coś naprawdę wyjątkowego, że wiedziałem, że będzie wyglądać świetnie na półce z książkami lub stoliku bocznym," mówi.

Jedną z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy w stylu vintage jest docenienie pochodzenia danego przedmiotu, mówi Keck. "Sprawia mi to ogromną radość, gdy myślę, że znajduję skarby, które mają historię i charakter, ale zostały wyrzucone na bok, a teraz przywracam je i pozwalam im znów mieć swój moment... tym razem z piękną patyną, ziarnem i charakterem" - mówi.