Poznaj nowy abstrakcyjny kształt, który szturmem podbija świat designu

Pamiętasz szewrony? Ten kanciasty, zygzakowaty wzór pojawił się na dobre około 2009 roku, i chłopcze, miał dobrą passę. W szczytowym nasyceniu wzorem szewronów można było znaleźć niemal wszystko ozdobione tym radosnym kształtem - pościel, abażury lamp, talerze, tace, wszystko w każdym kolorze tęczy. Dziesięć lat później, świat designu powrócił do swoich sztuczek, czyniąc to, co stare, nowym. O ile sam chevron nie powraca, o tyle jego bliski kuzyn, squiggle, zdecydowanie przeżywa swój czas. Przyjrzyjmy się dowodom, dobrze?

Kratka jest zdecydowanie luźniejsza i lżejsza niż odważny szewron, więc doskonale pasuje do organicznych krawędzi, ręcznie tkanych materiałów i obłych kształtów, które stały się obecnie bardzo popularne we wnętrzach. Dobrze współgra również z odrodzeniem stylu inspirowanego Memphis. Wygląda to tak, jakby projektanci wzięli klasyczny szewron i wydłużyli go, pociągając za krawędzie i rozciągając go nieco, aby stworzyć kwadraturę. Od tego momentu nadruki stają się coraz bardziej przypominające bazgroły, jak na przykład abstrakcyjny wzór na zasłonach w salonie powyżej. Fale są squiggles, ale nie wszystkie squiggles muszą być idealne kształty fal. Każdy rodzaj nieco zakrzywionego, meandrującego znaku kwalifikuje się jako squiggle w mojej książce, i myślę, że świat designu się z tym zgodzi.

To, co sprawia, że kwadratura jest jeszcze bardziej uniwersalna niż szewron, to fakt, że nawet sylwetki mebli i akcesoria mogą być same w sobie kwadratami. Jasne, mógł istnieć stolik boczny i półka (lub dwie), które wyglądały jak szewron, ale kwadraty - ponieważ są zakrzywione - są bardziej spokojne i przyjemne dla oka. Tak więc, po cichu zaczęły one przenikać na rynek mebli i towarów, jak również. Heck, są one nawet pokazując się jako sztuki ściennej, jak widać w salonie makeover poniżej z Team Emily Henderson.

Jaki jest najlepszy sposób na wykorzystanie falistych linii w Twojej przestrzeni? Cieszę się, że o to pytasz. Przeszukiwałam rynek w poszukiwaniu kwadratów, ponieważ uważam, że ten motyw jest tutaj, aby pozostać. I muszę przyznać, że ten kształt po prostu mnie uszczęśliwia. Oto, co znalazło się na mojej liście zakupów.

Brooklinen Luxury Sheet Set, Mojito Waves on Cream $149 Sklep

Powinniśmy wszyscy zacząć bawić się naszą pościelą - biała pościel hotelowa dominuje już zbyt długo. Nie mówię, że musisz kupić pościel z księżniczkami Disneya, ale coś takiego jak ten subtelny kwadratowy nadruk jest nadal wystarczająco wyrafinowany dla dorosłej sypialni. Obiecuję!

My Swanky Home Squiggle Coffee Table $693 Sklep

Squiggles skłaniają się ku nowoczesności, ale to nie znaczy, że nie mogą być trochę glam, gdy mają odpowiednią okazję. Tutaj, okrągły szklany blat i złota metalowa podstawa w kształcie kwadratu spotykają się, aby stworzyć zabawny, kobiecy stolik kawowy. Założę się, że będzie dobrze pasował do każdej aksamitnej sofy.

Afloral Handmade Squiggle Vase $35 Sklep

Ten wazon jest po prostu dobry, bez względu na to, czy wypełnisz go kwiatami na nocną szafkę, czy postawisz pusty na półce z książkami.

Katie Gong Design Ściana Squiggle $750+ Sklep

Wznieś swoją ścianę galerii na wyższy poziom dzięki jedynej w swoim rodzaju rzeźbie 3D w kształcie squiggle. Możesz wybrać niestandardową długość, kierunek zgięcia i orientację zawieszenia, aby uczynić ten kawałek swoim własnym.

Wayfair Poduszka Kelly Haines Squiggle Lumbar Pillow $54 Sklep

Pokochaj różowy kolor i subtelne białe kwadraty - połóż jedną na swoim łóżku lub sofie i nazwij to dniem.