Projektanci mają już dość - czas pożegnać się z tymi trendami

Wiemy, że przychodzisz do MyDomaine, aby dowiedzieć się, jakie trendy w wystroju wnętrz są obecnie "modne" - jest więc naturalne, że informujemy Cię na bieżąco o tym, jakie zmęczone trendy w designie są obecnie "nieaktualne". Oczywiście, kto może lepiej wypowiedzieć się na temat przestarzałych trendów dekoratorskich niż sami projektanci wnętrz? W końcu to ich praca polega na byciu na bieżąco z tym, co jest modne w aranżacji wnętrz.

Aby uzyskać informacje od profesjonalistów, poprosiliśmy projektantów wnętrz: Anę Claudię Schultz z Ana Claudia Design, Liz Caan z Liz Caan & Co., Caroline Grant i Dolores Suarez z Dekar Design, Jennifer Vaquero z September Workshop oraz projektantów z We Three Design o wypowiedzenie się na temat trendów, z którymi są gotowi się pożegnać.

Od przemijających białych lakierowanych mebli po "nudne" neutralne odcienie - oto trendy, które według projektantów wnętrz odeszły do lamusa, oraz te, które popierają w zamian.

Koniec: Ściany z galerii

"Czasami mniej znaczy lepiej, a my czujemy to w przypadku sztuki" - mówią projektanci z We Three Design. "Zbyt wiele dzieł sztuki w jednej przestrzeni może sprawić wrażenie bałaganu i nieokreśloności".

In: Sztuka wyróżniająca się

"Następnym razem, gdy będziesz chciał ozdobić swoje ściany, spróbuj użyć mniejszej liczby elementów i baw się skalą" - proponują projektanci z We Three Design. "Uwielbiamy pojedyncze, wyróżniające się elementy - jest coś uroczego w odrobinie powściągliwości".

Out: Dekorowanie w jednym stylu

Chociaż może to być kuszące, oprzyj się chęci trzymania się jednego stylu podczas dekorowania domu, radzi Ana Claudia Schultz z Ana Claudia Design. "Każdy z nas jest połączeniem wielu doświadczeń, więc Twój styl powinien być tak eklektyczny jak Ty i opowiadać Twoją historię" - mówi projektantka wnętrz w rozmowie z MyDomaine.

W: Objęcie eklektyzmu

Raczej "połącz wiele elementów z różnych stylów, które do Ciebie przemawiają" - mówi Schultz. "Powinny się one jednak wzajemnie uzupełniać, zarówno jeśli chodzi o materiały, jak i paletę kolorów" - przestrzega projektantka wnętrz.

Na zewnątrz: Meble w białym lakierze

"Spróbuj dodać do swojej przestrzeni elementy do przechowywania, które nie są tradycyjnie wykończone białym lakierem" - radzi Schultz.

W: Meble w "nowych" neutralnych odcieniach.

"Wybierz meble w różnych kolorach" - sugeruje Schultz. Wybierz meble w odcieniach taupe lub blush, które są uznawane za "nowe" neutralne odcienie" - proponuje projektant wnętrz.

Na zewnątrz: Kupowanie "szybkich" artykułów gospodarstwa domowego z wyższej półki

Z chęcią pożegnałabym się z "szybkimi, natychmiastowymi i tanimi" artykułami domowymi" - przyznaje Liz Caan z Liz Caan & Co. "Czasami lepiej jest pomyśleć bardziej globalnie o tym, czego naprawdę potrzebujesz - a dobra inwestycja jest warta tego, by na nią poczekać".

W: Inwestowanie w wystrój wnętrz

"[Pomyśl] o tym, czego naprawdę potrzebujesz i bądź gotów zainwestować czas i pieniądze niezbędne do uzyskania najlepszego rozwiązania, a nie szybkiej poprawki" - radzi Caan. "Zatrudnij profesjonalistę. Zrób rozeznanie".

Na zewnątrz: niezniszczalne materiały

Według Caana, materiały niezniszczalne i przeznaczone na zewnątrz są na wylocie. "Szczerze mówiąc, domy i materiały powinny pokrywać się patyną i wykazywać oznaki życia", wyjaśnia projektant. Nic nie jest bardziej łatwe do czyszczenia i odporne niż naturalne włókna".

W: Naturalne tekstylia

Zamiast tego Caan sugeruje wybieranie tekstyliów z wełny, bawełny, lnu, alpaki i skóry. "Materiały te są zdrowe, łatwe w czyszczeniu, oddychające i pięknie się starzeją" - proponuje projektantka wnętrz.

Odpada: Przesadnie dopasowane przestrzenie

"Dopasowanie wszystkich przedmiotów w pokoju nie pozostawia zbyt wiele miejsca na kreatywność i wyobraźnię podczas dekorowania" - mówią w rozmowie z MyDomaine Caroline Grant i Dolores Suarez z Dekar Design. "Nie pozwala też na to, aby Twoja prawdziwa osobowość zabłysnęła w Twoim stylu dekoratorskim - przyjmij to, co lubisz" - proponują projektantki.

W: Pokoje pełne osobowości

Oczywiście, jednym z najprostszych sposobów, aby pozwolić swojej osobowości zabłysnąć, jest odważne zastosowanie wzorów, które lubisz, jak twierdzą Grant i Suarez. "Nie bój się użyć tapety na małej przestrzeni; może ona nadać pomieszczeniu przytulny charakter, jak w przypadku tapety Cole & Son z drzewem brzozowym w pokoju multimedialnym na piętrze z widokiem na Central Park" - proponują projektanci.

Na zewnątrz: Neutralne odcienie

"Ważne jest, aby dekorować przestrzeń domową nie tylko neutralnymi tonami" - mówią Grant i Suarez. "Ludzie powinni projektować swoje domy tak kolorowo, jak ich życie".

W: Kolorowe tapety

"Uwielbiamy stosować w pokoju dziecinnym tapety neutralne pod względem płci, aby uczynić go bardziej uniwersalnym" - proponują Grant i Suarez. "Ta kolorowa tapeta w słonie od Caitlin McGauley jest zabawna i figlarna, ale nie jest zbyt kobieca ani męska".

Na zewnątrz: Marmur dopasowany do książki

"To prawdopodobnie niepopularna opinia (i prawdę mówiąc, widziałam, że jest dobrze wykonana), ale ogólnie rzecz biorąc, nie jestem jej fanką" - przyznaje Jennifer Vaquero z September Workshop. "Uważam, że wzory są często rozpraszające, aż do tego stopnia, że odwracają uwagę od innych elementów w przestrzeni i *ahem* często przypominają mi pewne cechy anatomiczne".

W: Dopasowanie żył

"Wybierz dopasowanie żył, które daje wrażenie ciągłej płyty, lub marmur kaflowy, który wygląda bardziej przypadkowo" - proponuje Vaquero. "W naszym projekcie w Santa Monica zastosowaliśmy marmur kaflowy i bardzo nam się spodobał. Ten Bianco Carrara to świetna opcja".