Przewodnik po tym, jak zachować chłód tego lata

W kraju panują temperatury, których nie powstydziłyby się kurorty wakacyjne, takie jak Majorka czy St Tropez, a piękna pogoda, której doświadczamy, będzie się utrzymywać.

Na naszych wilgotnych i wietrznych wyspach ekstremalna pogoda, czy to gorąca, czy zimna, często nas zaskakuje i pozostawia w poczuciu kompletnego nieprzygotowania. Jeśli więc już zaczynasz tracić zimną krew, nie przejmuj się tym! Nasz poradnik na temat zachowania zimnej krwi pokaże Ci, jak zachować komfort i wygodę podczas tych cieplejszych miesięcy.

W tym przewodniku znajdziesz wskazówki na temat:

  • Utrzymywania chłodu w domu
  • Dobrego snu w nocy
  • Chłód podczas kąpieli pod prysznicem

Utrzymanie chłodu w domu

Większość domów w Wielkiej Brytanii jest zaprojektowana z dużą ilością izolacji, aby utrzymać ciepło, co nie pomaga, gdy nadchodzi lato. Czy wiesz, że tylko 0,5% prywatnych domów w Wielkiej Brytanii jest wyposażonych w klimatyzację? Istnieją jednak pewne sprytne sztuczki i rozwiązania, które możesz zastosować, aby było tak przyjemnie, jak to tylko możliwe.

Włącz wentylatory!

Nadszedł czas, aby ściągnąć wentylatory z poddasza. Staraj się ustawić wentylatory naprzeciwko otwartego okna, ponieważ pomoże to wytworzyć boczną bryzę. Możesz też za niewielką sumę pieniędzy wynająć przenośny klimatyzator, który może okazać się najlepiej wydaną rzeczą w Twoim życiu!

Mniej korzystaj z urządzeń elektronicznych

Jak każdy, kto pracuje w biurze, wie, że komputery i ludzie mają tendencję do szybkiego nagrzewania się każdej przestrzeni, więc staraj się używać mniej urządzeń elektronicznych, gdy jesteś w domu. Ponadto upewnij się, że wszystko jest całkowicie wyłączone, gdy kładziesz się spać.

Otwórz właz na strych

Jak wszyscy wiemy z lekcji przedmiotów ścisłych, ciepło unosi się do góry, a gdy temperatura spada wieczorem, całe to ciepło będzie próbowało uciec do najwyżej położonych części domu, czyli zazwyczaj tam, gdzie znajdują się sypialnie. Jednym ze sposobów na szybsze rozproszenie ciepła jest otwarcie klapy na poddaszu, aby gorące powietrze nie zostało uwięzione. Wiele osób zauważa nawet, że spanie na parterze nie stanowi różnicy i przenosi się na kanapę. Co prowadzi nas do...


Dobry sen

Gdybyś miał jakiekolwiek wątpliwości, sen jest niezwykle ważny dla każdego z nas. Dobry nocny wypoczynek pozwala nam lepiej skupić się na pracy i sprawia, że czujemy się szczęśliwsi i bardziej zrelaksowani. National Sleep Foundation podaje, że przeciętny dorosły potrzebuje od 7 do 9 godzin snu na noc, podczas gdy dzieci potrzebują jeszcze więcej, bo od 9 do 11 godzin. Jak więc możesz zapewnić sobie piękny sen podczas fali upałów?

NIE bierz gorącej kąpieli

Udowodniono, że kąpiele poprawiają samopoczucie, ale gorąca kąpiel bezpośrednio przed pójściem do łóżka nie jest najlepszym sposobem na ułożenie się do spokojnego snu. Prysznic może być znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem, a dzięki prysznicom cyfrowym, takim jak te od Mira Showers, możesz ustawić dokładną temperaturę, aby mieć pewność, że nie będzie Ci za gorąco (patrz poniżej).

Wyłącz wszystkie urządzenia elektroniczne

Dotyczy to również smartfonów, tabletów, telewizora i systemu muzycznego. Udowodniono, że światło otoczenia ma bardzo realny wpływ na nasz organizm, a jest on najbardziej widoczny, gdy świat wokół nas ma być ciemny.

Zaciemnij okna

Wschód słońca w Londynie w dzień świętojański może nastąpić już o 4:42 rano, dlatego dopasowanie jakości snu do tych krótkich ciemnych godzin może być trudne. Zestaw zaciemniających zasłon lub rolet może naprawdę pomóc Ci zasnąć, nawet gdy świat nie śpi.


Chłód podczas kąpieli pod prysznicem

Choć korzyści zdrowotne płynące z kąpieli pod prysznicem są znane od jakiegoś czasu, istnieje podział na obozy, jeśli chodzi o wybór temperatury prysznica. Wiele osób uważa, że najlepszym rozwiązaniem jest zimny prysznic, podczas gdy inni sądzą, że najlepszym rozwiązaniem jest gorący. Oto nasza rada:

Weź letni prysznic

Nie doświadczając skrajnych temperatur, twoje ciało znacznie lepiej zaaklimatyzuje się do ciepła. Nadal będziesz się trochę pocić i pozbędziesz się zanieczyszczeń, ale twoje ciało nie odczuje takiego szoku, jak pod zimnym lub gorącym prysznicem.

Używaj prysznica termostatycznego lub cyfrowego

Termostatyczny zawór prysznicowy doskonale nadaje się do regulowania temperatury kąpieli, zapewniając odpowiednią równowagę między ciepłem a zimnem. Prysznic cyfrowy umożliwia sterowanie prysznicem za pomocą jednego przycisku, a dzięki aplikacji Mira Mode możesz wybrać wiele wstępnie ustawionych temperatur dla siebie i reszty rodziny bezpośrednio z telefonu.

Zainwestuj w kabinę prysznicową walk in

Coraz więcej osób inwestuje w kabinę prysznicową typu walk in, nie tylko ze względu na łatwy dostęp do niej bez konieczności wchodzenia po schodach, ale także ze względu na fakt, że w miesiącach letnich może ona okazać się nieoceniona. W przeciwieństwie do całkowicie zamkniętej konstrukcji, kabina typu walk in oznacza, że para wodna i ciepło mogą łatwiej wydostawać się na zewnątrz.


Prysznice w sklepie

Jeśli szukasz letniego unowocześnienia swojej łazienki lub toalety, tutaj, w Victoria Plum, zawsze znajdziesz wspaniałe oferty na prysznice, kabiny prysznicowe i produkty znanych marek, takich jak Mira Showers.