Remont domu za 400 tys. dolarów w Denver, Kolorado

Lee Mayer, współzałożycielka i dyrektor generalny internetowego serwisu projektowania wnętrz Havenly, ma dom, który przewyższa każde z nich. Wynika to po części z faktu, że przy renowacji swojego domu w Denver w Kolorado współpracowała z szefową działu projektowego swojej firmy, Shelby Girard.

Dom z ośmioma sypialniami i pięcioma łazienkami ma powierzchnię 6,600 stóp kwadratowych i wymagał intensywnej renowacji oraz całkowitego przeprojektowania. Mayer i Girard stanęli jednak na wysokości zadania i dysponowali budżetem, który pozwolił im wprowadzić ich wizję w życie. W sumie, renowacja i nowe umeblowanie wyniosły w sumie 400 000 dolarów. "Może to brzmi jak dużo, ale to było dużo domu!" zauważa Mayer.

Wykorzystali tę pokaźną sumę, aby stworzyć przestrzeń, która podkreśla styl Mayer "laid-back modern farmhouse -meets-refined-coastal", jak to ujął Girard. "Dorastałem na wschodnim wybrzeżu, więc naprawdę chciałem nawiązać do lekkiej, przewiewnej atmosfery niektórych domów, które widziałem na Cape Cod" - wyjaśnia Mayer. "[Chciałam] wprowadzić elementy nadmorskiego wystroju do Denver" - dodaje.

Ten styl można dostrzec w całym rozległym domu, podobnie jak pragnienie Mayer, aby stworzyć przestrzeń z dużą ilością miejsca do zabawy dla jej małych chłopców i dla niej samej, aby mogła przyjmować gości. "Chodziło o to, aby mieć dom, do którego naprawdę dobrze się wraca" - wyjaśnia. Zapraszamy do obejrzenia wnętrza tej wspaniałej posiadłości oraz na zakupy ulubionych przedmiotów Girard i Mayer.

Frontowe wejście do domu z pewnością robi dobre pierwsze wrażenie. "Zachowaliśmy prostotę, ale użyliśmy pięknej drewnianej konsoli z Pottery Barn, aby zapewnić naturalny kontrast z białą ścianą pokrytą okładziną" - mówi Girard. Wprowadziła również funkcjonalne, ale stylowe elementy, takie jak okrągłe metalowe lustro, naturalne kosze, lampa stołowa i ceramiczny wazon, aby powiązać ten wygląd razem.

Pokój rodzinny jest w większości utrzymany w białej kolorystyce z akcentami błękitu i złota, aby podkreślić nadmorski klimat, o który chodziło Mayer. Girard zaprojektowała ten pokój jako miejsce do spędzania miłych wieczorów przy filmie, dlatego zdecydowała się na dużą sofę, która oferuje dużo miejsca do siedzenia. Ławka i dodatkowe fotele dodają jeszcze więcej miejsca dla rodziny i gości, którzy mogą się zgromadzić w tym relaksującym otoczeniu.

Tuż za dużą białą sofą, która obramowuje pokój rodzinny, znajduje się kolejny przytulny kącik wypoczynkowy składający się z dwóch obrotowych foteli w kolorze głębokiego błękitu i zgrabnego drewnianego stolika. "Świetnie sprawdza się jako miejsce na koktajle i pomaga połączyć kuchnię z pokojem rodzinnym" - mówi Girad. "A kto nie kocha obrotowego krzesła?".

"Kuchnia jest naprawdę sercem tego domu", mówi Girard. Projektantka zauważa, że Mayer ręcznie wybrała większość elementów wykończeniowych znajdujących się w tej przestrzeni, a one wyraźnie wyrażają jej miłość do nowoczesnych stylów projektowania farmhouse i coastal. "[Wszystkie] są tak klasyczne i ponadczasowe, od pół-ręcznie robionych szafek shaker i płytek podtynkowych po marmurowe blaty" - zauważa projektantka. Zauważysz również książki kucharskie, kwiaty i dzieła sztuki, które sprawiają, że przestrzeń ta jest ciepła i przytulna.

Girard opisuje to jako "prosty kącik śniadaniowy", ale naszym zdaniem mógłby on pełnić rolę formalnej jadalni w każdym domu o swobodnym charakterze. "Ta przestrzeń nie jest skomplikowana i intensywnie użytkowana, dlatego ważne było, aby znalazły się tu trwałe elementy, które łatwo utrzymać w czystości, ale które nadal będą pięknie wyglądać" - wyjaśnia projektantka.

Inna przestrzeń mieszkalna sprawia wrażenie chłodnej i nadmorskiej, dzięki jasnym tkaninom, fakturom i warstwom. Jest to zgodne z relaksującą naturą całego domu, dzięki takim elementom jak plażowe fotografie, abstrakcyjne obrazy i swobodna kolorystyka, którą można znaleźć w prawie każdym pokoju.

"Jadalnia trzyma się tematu lekkiego, przewiewnego i swobodnego chłodu z wpływami Hamptons," mówi Girard. W jadalni znajduje się stół z białego dębu od Crate & Barrel, otoczony krzesłami Restoration Hardware z obiciem, podczas gdy z sufitu nad nim zwisa para mosiężnych wisiorków. "Mimo, że wszystko jest neutralne, tekstury są interesujące, a ja uwielbiam to, że pianino zapewnia odrobinę dramatycznego kontrastu i naprawdę podnosi przestrzeń" - dodaje projektantka.

Na górze, w pokoju dziecięcym, meble i dekoracje zostały starannie dobrane tak, aby rosły i ewoluowały wraz z dziećmi Mayer, gdy będą starsze. Na przykład, pełne łóżka piętrowe doskonale nadają się do przekształcenia w łóżka pojedyncze, jak zauważa Girard. Dodatkowo, projektantka zdecydowała się na kilka czarnych detali, aby uzyskać wyrafinowany, ponadczasowy wygląd. "Uwielbiam to, że ich kolorowe zabawki i książki mogą pełnić rolę akcentów w tym neutralnym pokoju, a nic nie jest zbyt cenne" - dodaje.

Na pierwszy rzut oka w głównej sypialni od razu można poczuć wpływ wybrzeża. Znajdują się w niej czyste białe ściany, lekkie draperie i szykowna, neutralna pościel. Jednak to żyrandol z drewnianych koralików kradnie show.

Ponieważ apartament jest tak duży, nie zabrakło miejsca na dodatkowe miejsce do siedzenia. Duże okna wpuszczają do wnętrza wspaniałe, naturalne światło, które podkreśla prosty, chłodny wystrój wypełniający tę przestrzeń, w tym parę ponadwymiarowych, pluszowych foteli, dywanik z owczej skóry i mosiężny stolik kawowy z bębnami. "Ten pokój to dla mnie krzyk przytulnego luksusu" - mówi Girard (a my nie możemy się z nią nie zgodzić).