Ta naprawdę fajna pustynna hacjenda sprawi, że będziesz chciał mieć prysznic na świeżym powietrzu

Jest coś naprawdę magicznego w pustyni. Czujesz to, kiedy tam jesteś. Jest to bardzo wyraźna duchowa energia, która jest niespotykana nigdzie indziej i przyciąga nas jak ćmy do płomienia. Jest to jeden z powodów, dla których Melissa Young, założycielka i główna projektantka My Studio ID, kupiła swoją hacjendę o powierzchni 5000 stóp kwadratowych i nigdy nie oglądała się za siebie. To swobodne, a jednocześnie wyrafinowane mieszkanie w stylu bohemy znajduje się w Borrego Springs w Kalifornii, u podnóża Parku Stanowego Anza-Borrego.

Dom został zbudowany w 1992 roku dla Dennisa Avery'ego (spadkobiercy firmy produkującej etykiety Avery) przez architekta Richarda Grenfella z Nowego Meksyku. Young wydał $350,000 na różne delikatne remonty i drobne aktualizacje, które obejmowały wymianę całego oświetlenia i wentylatorów sufitowych, piaskowanie wszystkich 42 drzwi wewnętrznych na oryginalne drzwi z drewna szorstkowarstwowego, wymianę wszystkich okuć łazienkowych, przywrócenie bram wejściowych do oryginalnego metalu, zainstalowanie zewnętrznej kuchni i zagospodarowanie terenu.

Efektem końcowym jest imponujący dom w stylu hacjendy w Santa Fe, w Nowym Meksyku, który jest wierny architekturze, a jednocześnie przepełniony nowoczesnością. Zachowanie historii domu było również ważne dla Younga. Ceglane podłogi zostały ułożone w starym, artystycznym stylu z użyciem piasku zamiast fugi, jednak meble i wystrój mają bardziej współczesny charakter. To właśnie mieszanka obu światów sprawia, że ten dom jest naprawdę wyjątkową przestrzenią.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o procesie projektowania Young i o tym, jak przekształciła tę oszałamiającą posiadłość w pustynną oazę.

Wyeksponowane belki to tylko jedna z cech, które uwielbiamy w tym salonie. Styl zatopionego pokoju z wbudowanymi siedzeniami i oryginalny kominek kiva są ze sobą ściśle powiązane. Young powiedziała mi, że wbudowane siedzenia były wyzwaniem do obejścia i miały "bardzo niewygodne oryginalne poduszki", które szybko wymieniła na puchowe poduszki Restoration Hardware.

W pokoju znajduje się piękne, duże okno z drzwiami, które całkowicie otwierają się na przepiękną pustynię, dając jednocześnie poczucie otwartości pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem. "Chcieliśmy, aby widok był centralnym punktem i pierwszym elementem wizualnym pokoju, dlatego utrzymaliśmy dość prosty projekt w tym pomieszczeniu" - wyjaśnia Young. "Dodaliśmy również kreatywne elementy do siedzenia, aby uczynić tę przestrzeń zachęcającą naszych przyjaciół i rodzinę do relaksu, zaangażowania się w dobrą rozmowę i cieszenia się widokiem".

Young był naprawdę skupiony na uhonorowaniu oryginalnej duszy domu, aby uczynić go naprawdę wyjątkowym i wygodnym miejscem do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. "Chciałam stworzyć przestrzeń, w której można się oderwać od miejskiego zgiełku" - mówi.

Podczas gdy architektura jest związana z historią tego miejsca, miękkie meble i elementy dekoracyjne nadają mu nowoczesny nastrój. Widoczny tutaj stolik i lampa pochodzą z West Elm, a sofa z Restoration Hardware.

Podobnie jak pustynia na zewnątrz, w domu zastosowano różne warstwowe odcienie neutralnych i piaskowych barw o zróżnicowanej fakturze i materiałach.

Organiczne kształty i abstrakcyjna sztuka pomagają nadać domowi charakter mieszkania.

Young mówi, że jej praca z klientami dała jej możliwość pracy z dużą ilością kolorów, ale jeśli chodzi o jej osobistą przestrzeń, woli naturalny ton w ton z teksturami i uspokajającymi, neutralnymi kolorami. "Zapewnia to miły kontrast w stosunku do mojej typowej palety w studio" - dodaje.

Największym wyzwaniem w tym projekcie był sam rozmiar domu. Przejście z miejskiego, współczesnego condo do prawie 6000 stóp kwadratowych na przestronnej posesji było wielkim wyzwaniem, ale jak widać, Young była gotowa stawić mu czoła.

Aby zapewnić wyróżniającą się architekturę i design, Young utrzymała meble i wystrój na dość minimalnym poziomie, stylizując je na przedmioty, które naprawdę jej się podobały i dodawały wartości tej przestrzeni.

Naturalne materiały wnoszą do każdego pomieszczenia poczucie ciepła i domowej atmosfery.

Jadalnia była formalnie używana jako biblioteka przez poprzedniego właściciela, więc została już zaprojektowana z myślą o specjalnych spotkaniach.

Francuskie drzwi otwierają się na zewnętrzny taras jadalny, łącząc styl współczesny z rustykalnym.

Główna sypialnia to kolejny zatopiony pokój z doskonałym naturalnym światłem. Domowe biuro jest dołączone do pokoju, z większą garderobą również wliczoną w cenę.

Piękny oryginalny kominek kiva został odrestaurowany i teraz zajmuje centralną scenę. Kto nie chciałby spać przy dźwiękach trzaskającego ognia?

Łóżko z plakatami dodaje nowoczesnego akcentu do stylu hacjendy, a drewno wprowadza ciepłe, przytulne wibracje.

Zlokalizowane tuż obok garderoby w głównej sypialni, domowe biuro jest na wyciągnięcie ręki, gdy Young musi pracować w domu.

Ten pokój dzienny w Casicie jest również pierwszym miejscem, w którym Young spał po zakupie domu. "Ta przestrzeń ma własne wejście z dala od głównego domu", mówi. "Chcieliśmy, aby czuć się w niej gościnnie i komfortowo, ponieważ wiedzieliśmy, że będzie ona domem dla wielu naszych gości".

Obszar zewnętrzny błyszczy tak samo jak wnętrze. Styl Santa Fe widać tu w kolorystyce i estetyce.

Young używa teepee do porannej medytacji lub jako zabawnego miejsca, w którym można spotkać się z przyjaciółmi po kolacji na drinki, rozmowy i muzykę. "Ta przestrzeń pozwoliła mi na dużą swobodę w projektowaniu, z wykorzystaniem wielu faktur, warstw dywanów i elementów, które zachęcają do siedzenia na podłodze i zapewniają komfort" - mówi Young. Tak się składa, że teepee to jej największe znalezisko, obok marokańskich dywanów, specjalnych rzeźb z drewna, czaszki byka i innych przedmiotów, które znalazła podczas swoich podróży. "Przypominają mi one o miłych wspomnieniach i opowiadają historię" - dodaje Young.

Trudno Young wskazać jej ulubioną rzecz w tej przestrzeni, ale po zastanowieniu mówi, że jest to samotność i spokój życia na prawdziwej pustyni (anty-Palm Springs). "Kiedy dojeżdżasz do domu i wyjeżdżasz za góry, miasto natychmiast zostaje za tobą" - wyjaśnia. "Stworzyliśmy święte miejsce, które pozwala nam się przegrupować, zyskać poczucie spokoju i zrekalibrować. Jestem również bardzo wdzięczna, że mogę mieć przestrzeń, w której mogę zabawiać rodzinę i przyjaciół."

Byłaby to super fajna przestrzeń do spożywania posiłków z przyjaciółmi pod gwiazdami.

Cała posiadłość jest pogodna, spokojna i może wygodnie przyjąć duży tłum. Young mówi, że goście mogą zająć własną przestrzeń lub zdecydować się przyjść razem i obcować, ponieważ posiadłość jest tak duża. "Nasze weekendy często spędzamy tu z przyjaciółmi i rodziną, długie dni spędzamy wylegując się przy basenie i zwiedzając 700 000 akrów na naszym buggy, a następnie oglądając niesamowite pustynne zachody słońca, kolację pod gwiazdami, a zamykamy je wspaniałym winem i rozmowami w tipi" - opowiada. "Borrego jest jednym z czterech oficjalnie wyznaczonych miejsc International Dark Sky na pustyni w Kalifornii".

Wszędzie, gdzie się obrócisz, jest jakiś stylowy moment. Young naprawdę zwracał uwagę na szczegóły.

A dom na pustyni nie byłby kompletny bez prysznica na zewnątrz. Kąpiel pod prysznicem z widokiem na góry jest tym, o czym można marzyć.

Zabawa trwa od patio do basenu. To jest miejsce, w którym chcemy być przez cały dzień, każdego dnia.

Widok z basenu jest uderzający.

Niezależnie od punktu widokowego, z którego stoisz, jest tam wspaniały widok, aby dopasować.

A otaczające ogrody kaktusów są również piękne.  Przeczytaj więcej na: http://salonomnires.pl