Trendy wnętrzarskie w 2021 roku

Treny aranżacji wnętrze zmieniają się co pewien czas, a na 2021 rok wpłynęła pandemia Covid19. Zmuszeni do przebywania w domu 24 godziny na dobę, ludzie zaczęli bardziej doceniać znaczenie dobrego projektu.

Tło ma znaczenie

Wzrost liczby rozmów wideo nie tylko od znajomych, ale także w pracy sprawił, że każdy z nas pomyślał o tym, jakie wrażenie robi nasz dom na innych ludziach. Tak jak w biurach nosimy eleganckie ubrania, tak w naszym pokoju musimy wyglądać przyzwoicie. Podczas gdy byliśmy zamknięci w naszych domach, dostępna otwarta przestrzeń ze świeżym powietrzem stała się prawdziwym bogactwem - bez względu na to, czy było to opuszczone podwórko w domku, czy balkon w mieszkaniu w mieście. Ogród frontowy, zielony trawnik, a nawet kilka doniczek z żywymi roślinami nabrały walorów terapeutycznych. Kwiaty w pomieszczeniach są teraz nie tylko częścią wystroju, ale wyrazem troski o zdrowie psychiczne, sposobem na nawiązanie połączenia z naturą jako źródłem energii. Mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby przestudiować wnętrze naszych domów i zrozumieć, co nam pasuje i które elementy są wygodne. Oznacza to, że odtąd dokładniej planujemy lokal, starannie dobieramy elementy do przyszłego wnętrza, aby go nie zagracać, kupujemy wysokiej jakości produkty i materiały.

Szukaj wyjątkowości

W 2021 będziemy świadkami rosnącego zainteresowania rzeczami vintage. Są postrzegane jako część historii, mają charyzmę i indywidualne. Dają poczucie przynależności do czegoś wiecznego i podstawowego. Znalezienie i zakup zabytkowej lampy, lustra czy fotela jest o wiele przyjemniejsze niż zakup w standardowym sklepie internetowym.

osoba pracująca w domu na laptopie

Biura domowe

Przenosząc pracę do formatu zdalnego, aranżacja wnętrz 2020/2021 skupia się na wnętrzu, które ma być wygodne, funkcjonalne jak miejsce pracy w domu. Nawet na małej przestrzeni możesz czuć się komfortowo. Jednym ze sposobów jest kreatywne podejście do systemu przechowywania, od którego zależy porządek i czystość przestrzeni „biurowej”. Wbudowane, wiszące półki, szafki uwalniają biurko od papierów i materiałów biurowych. Można je zawiesić nad stołem. Oświetlenie powinno być w postaci przenośnych, funkcjonalnych i jak najprostszych lamp stołowych. W przyszłych wnętrzach, poza tradycyjnymi przestrzeniami rekreacji i codziennych zajęć, autorzy projektów powinni umiejętnie i twórczo wkomponować miejsca pracy w układ mieszkania. Eksperci uważają, że jest to dość stabilny i obiecujący trend.

Główny kolor wnętrza 2021

Światowy producent wysokiej jakości farb wykończeniowych Dulux co roku bada opinie ekspertów z dziedziny wzornictwa, architektury i mody oraz przedstawia prognozę trendów kolorystycznych na kolejny sezon. Z badań tej firmy wynika, że brązowo-beżowy Brave Ground to wiodący kolor wnętrz 2021 roku. Neutralny ciepły, naturalny odcień kojarzy się ze spokojem, pewnością siebie, której tak bardzo nam brakuje w dzisiejszym trudnym momencie. Piękny ton jest wrażliwy na światło i zmienia się w ciągu dnia. Nałożony na ściany będzie wydawał się ciemny i otulający nocą, ale wystawiony na działanie promieni słonecznych będzie mienił się różowym rumieńcem.

Został wybrany, ponieważ dodaje ciepła i głębi, dopełnia jasne i odważne tony, które można i należy z nim łączyć. Ziemisty beżowy odcień sprawia, że z łatwością zabłyśnie jako farba towarzysząca do życia i przestrzeni publicznych. Źródłem inspiracji są cztery palety - przykłady kombinacji. Inspirujące odcienie ochry i żółci w połączeniu z neutralną kolorystyką stanowią dobrą bazę do każdego wnętrza, zarówno tradycyjnego, jak i nowoczesnego. Wprowadzają pozytywny i zrównoważony klimat do atmosfery, jednocześnie nie przytłaczając swoją energią, doskonale łączą się z naturalnymi materiałami i rękodziełem.