Wejdź do oszałamiającego domu francuskiego twórcy w Los Angeles

Wystarczy jedno spojrzenie do świeżego, nowoczesnego domu Garance Doré, francuskiej fotografki, pisarki i dyrektor kreatywnej Atelier Doré, abyś chciała wiedzieć wszystko o tej twórczej sile. Doré otworzyła swój dom dla Domino na potrzeby wiosennego wydania magazynu, które trafi do sprzedaży 1 marca i jest to prawdziwy sen.

Szykowny dom jest ukryty w dzielnicy Los Angeles - Mar Vista, położonej w zachodniej części miasta, gdzie sól oceanu jest na tyle blisko, że można ją poczuć w powietrzu o poranku. Chociaż Doré pochodzi z francuskiego regionu Korsyki i wcześniej mieszkała w Nowym Jorku, tym razem była gotowa osiedlić się w słonecznej południowej Kalifornii.

"Czułam, że L.A., jako miasto, jest kobietą, która trzyma mnie w ramionach, jak w piosence Red Hot Chili Peppers" - opowiada Domino multihyphenate. Według niej, to właśnie miesiąc spędzony w hotelu Standard w kultowym mieście na pisaniu swojej książki, przypieczętował decyzję o jej kolejnym ruchu. "Budziłam się każdego ranka i widziałam całe miasto. Otwierałam okna i pisałam przez kilka godzin. Byłam taka szczęśliwa. To jest wyryte w moim mózgu" - wspomina.

Zapraszamy do obejrzenia wnętrza niedawno odnowionego mieszkania Doré w Los Angeles. Jest ono wypełnione kwintesencją kalifornijskich wzorów, wyrafinowanych kolorów i bogatych faktur.

Każdy pokój w tym nowoczesnym domu jest równie olśniewający i fachowo urządzony - nawet łazienka. Doré współpracowała z projektantką wnętrz Sarah Sherman Samuel, aby stworzyć dom, który uwzględniał jej wkład i pomysły. "Sarah była tak otwarta na pomysły", wyjaśnia Doré. Jeśli dom jest jakimkolwiek wskaźnikiem, wydaje się, że ta para kreatywnych osób stworzyła doskonały zespół.

W tej przestrzeni znajduje się duże, okrągłe lustro otoczone minimalnymi, okrągłymi kinkietami. Dywanik w kolorze terakoty uzupełnia niestandardową szafkę pokrytą warstwą prawdziwego marmuru. Oczywiście, na ladzie znajduje się również szykowna roślina, której projektanci nie mogą się oprzeć - trawa pampasowa.

Dom Croft Okrągłe lustro Chambers $1200 Sklep

Kuchnia jest miejscem, gdzie większość głównych remontów miała miejsce, co obejmowało usunięcie ściany, która oddzielała kuchnię od salonu. Teraz te dwa pomieszczenia przepływają razem w otwartym układzie planu podłogi.

Jednym z największych zmartwień Doré w przypadku nowoczesnego domu było znalezienie sposobu na dodanie mu uroku. "Pytanie brzmi: jak dodać charakteru? Jak złagodzić krawędzie?" - zastanawia się. Wygląda na to, że Doré i Samuelowi udało się przeskoczyć tę przeszkodę, dodając detale w stylu vintage i ręcznie robioną ceramikę dla ocieplenia.

Wraz z teksturowaną lampą koszową i plecionymi krzesłami, jadalnia została wzbogacona o grupę ceramicznych wazonów, które stoją na stole, a także świeżą zieleń w całej przestrzeni. Naturalne światło wpada również przez duże okna i drzwi, zapewniając jasną i żywą energię.

CB2 Lampa wisząca Nassa Basket $299 Sklep

Ponieważ ulubioną częścią dnia Doré jest jej poranne śniadanie, ten mały zakątek był niezwykle ważny dla twórców. Wbudowana ławka bankietowa jest tapicerowana niestandardową tkaniną w paski i surową skórą naturalną. Brzoskwiniowo-różowy odcień oparcia ławki zachwyca obok równie neutralnego okrągłego stołu i podłóg z twardego drewna.

W pomieszczeniu znajduje się również ukryty telewizor Samsung, który pełni funkcję dzieła sztuki, gdy nie jest używany. To idealne miejsce na poranną filiżankę kawy lub herbaty, zanim rozpocznie się pracowity dzień.

Sklep Asplund Palais Royal $2444 Sklep