4 proste sposoby na wprowadzenie stylu francuskiej dziewczyny do swojego domu

Jak powiedziała Audrey Hepburn w swoim przebojowym filmie Sabrina, "Paryż to zawsze dobry pomysł". A żyć swoim życiem jak Parisenne? Jeszcze lepiej. W MyDomaine nigdy nie kryliśmy się z podziwem dla Francuzek, które wydają się być mistrzyniami we wszystkim - od stroju, przez randki, po rozrywkę.

Wierzymy, że powinnaś postawić swoją najlepszą, inspirowaną Francją stopę do przodu w każdym aspekcie swojego życia - a Twój dom nie jest wyjątkiem. Najprościej mówiąc, Twój dom jest Twoim szczęśliwym miejscem, więc nie ma lepszego miejsca, aby wcielić się w bezproblemowo fajnego francuskiego ducha.

Aby pomóc w opanowaniu dekorowania francuskiej dziewczyny, projektant wnętrz Laurence Carr dzieli się swoimi wskazówkami, jak wprowadzić do domu pewne je n'ais se quoi.

1. La Vie en Lounge

Jako prawdopodobnie najbardziej uczęszczany pokój w całej przestrzeni, salon jest najlepszym miejscem, aby pokazać swoje oko do projektowania francuskiej dziewczyny. Według Carr, salon Parisienne zaczyna się od świetnej sofy.

"Wybierz swoją sofę z oświadczeniem", mówi francuski projektant wnętrz, który obecnie mieszka w Nowym Jorku. "Poszukaj teksturowanej tkaniny, do której jesteś przyciągany i kolorów, które kochasz".

Stamtąd, można accessorize ze stolikiem kawowym, krzesłami akcentu i, oczywiście, sztuką.

2. Przeciwieństwa się przyciągają

Czy osiedlić się na małej kanapie lub w kształcie litery L sectional, tkanina wybrać do siedzenia może albo zrobić lub złamać przestrzeń. Zamiast decydować się na jedną tkaninę i trzymać się jej w całej przestrzeni - Carr zachęca do mieszania i dopasowywania.

"Upewnij się, że używasz kontrastujących faktur tkanin", mówi. "Na przykład juta lub rattan i len z wełną i aksamitem".

Chociaż z pewnością możesz dodać zabawny pop koloru, integracja różnych tekstur w podobnej palecie kolorów doda trochę głębi do twojej przestrzeni.

3. Coś starego, coś nowego

Jak każdy Frankofil wie, kluczem do la vie en rose jest umiejętność znalezienia równowagi. Francuzki niesławnie mieszają kobiece i męskie kawałki w swoich strojach, więc dlaczego zamiłowanie do nieprawdopodobnych par miałoby być inne w ich domach.

Jednak jeśli chodzi o wystrój wnętrz, Carr twierdzi, że zestawienie polega na połączeniu starego z nowym.

"Podejdź do projektowania, które jest zakotwiczone w historii kultury", mówi Carr. "Celowo wybieram mieszanie zabytkowych kawałków, aby zmieszać się ze współczesnymi wyborami, aby stworzyć wyjątkową przestrzeń, która pasuje do gustu lub stylu klientów".

Oui oui!

4. Pared-Down Design

Jeśli chodzi o nas, minimalizm kontra maksymalizm to najdłuższa debata w historii designu. Każdy entuzjasta designu ma swoje własne zdanie, ale jeśli zapytasz typową Francuzkę, prawdopodobnie powie, że mniej znaczy więcej.

"Wybieraj rzeczy dobrej jakości, a nie ilość" - wyjaśnia Carr. "Mniej może dać więcej do powiedzenia".

Ale tylko dlatego, że wiele Parisiennes wziąć minimalistyczne podejście do dekoracji nie oznacza, że trzeba pocałować swoje ulubione akcesoria na pożegnanie. Zamiast tego, wszystko polega na tym, aby umieścić swoje oko redaktora do pracy.

Dodatki takie jak rośliny i poduszki nie są wykluczone - Carr zaleca nawet umieszczenie kilku zielonych liści na parapecie - po prostu nie chcesz przesadzić. Czasami jedno zachwycające, strategicznie rozmieszczone dzieło sztuki może wywrzeć większy wpływ niż ogromna ściana galerii.