Jak uprawiać trzcinę cukrową

Liściaste, bujne i wszechstronne, głupie rośliny trzcinowe są doskonałymi roślinami domowymi. Te rośliny z rodziny Dieffenbachia są tubylcami dżungli Ameryki Środkowej i Południowej, a rośliny zyskały swój przydomek ze względu na działanie szczawianu wapnia, toksyny w ich liściach. Jeśli łodyga lub liście są żute, powodują obrzęk i ból w jamie ustnej, a zatem tymczasowy brak mowy. Z tego powodu pamiętaj, aby trzymać swoją niemą laskę w miejscu niedostępnym dla zwierząt domowych lub małych dzieci.

  • Nazwa botaniczna: DieffenbachiaNazwa zwyczajowa: Niema laskaRodzaj rośliny: ZiołoweDojrzała wielkość: 10 stóp wysokościNasłonecznienie: Niskie, średnie lub jasne światłoTyp gleby: Wilgotne i dobrze odsączone pH gleby: 6,1 do 6,5Toksyczność: Toksyczny

Dumb Cane odmiany roślin

Nieme rośliny trzcinowe mają wyprostowane łodygi z szerokimi, spiczastymi liśćmi często w plamki lub paski żółte lub białe na zielonym tle. Rozwijają się w ciepłych, wilgotnych warunkach i mogą rosnąć w słabym, średnim lub jasnym świetle.

W zależności od odmiany, głupie rośliny trzcinowe mogą różnić się wielkością w okresie dojrzałości. Odmiana 'Sparkles', o zielonych liściach z żółtymi plamkami, jest bardziej zwarta. Snow," dobry typ low-light, może rosnąć bardzo wysoki - ponad sześć stóp. Weź to pod uwagę przy zakupie rośliny do swojej przestrzeni.

Najlepsze warunki uprawy dla Dumb Cane Plant

Nieme trzciny cukrowe radzą sobie najlepiej, gdy jesteś w stanie odtworzyć ich naturalne środowisko w dżungli: ciepłe i wilgotne. Wolą temperatury, które nie zejdą poniżej 65 stopni w nocy, więc upewnij się, że trzymasz je z dala od zimnych przeciągów. Ponieważ rozwijają się w wilgotnych, parnych warunkach, tępa laska to świetne rośliny łazienkowe.

Jeśli chodzi o światło, głupie rośliny trzciny preferują jasne, pośrednie światło, ale trzymaj je z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Niektóre odmiany, takie jak 'Snow' i D. amoena, są bardziej tolerancyjne na słabe światło.

Dumbes mogą również przetrwać w warunkach słabego lub jasnego światła sztucznego, choć ich wzrost może być spowolniony. Jeśli zauważysz, że dolne liście opadają, a roślina staje się wysoka i zgrabna, to znak, że należy ją przenieść w miejsce o jaśniejszym świetle.

Pielęgnacja roślin

Roślinę należy sadzić w standardowej mieszance doniczkowej dla roślin domowych. Jeśli chodzi o wodę, Twój dumb cane gleby powinny pozostać stosunkowo wilgotne, ale nie mokre. Sprawdź roślinę gleby regularnie i wody, gdy górny cal gleby wyschła. Dumb canes potrzebują mniej wody w zimie, a rośliny w warunkach słabego oświetlenia mogą również potrzebować mniej wody w ogóle.

Aby zwiększyć wilgotność wokół rośliny, zgrupuj ją razem z innymi roślinami lubiącymi wilgoć - ponieważ liście wydzielają wilgoć, powietrze wokół roślin staje się bardziej wilgotne.

Możesz także wypełnić tacę warstwą kamyków, a następnie dolać wody do poziomu poniżej górnej krawędzi kamyków. Umieść doniczkę z rośliną na wierzchu kamyków, upewniając się, że woda nie dotyka dna doniczki. Woda będzie parować, nawilżając powietrze wokół rośliny.

Nawozić swoją głupią roślinę trzciny z nawozem roślin domowych każdego miesiąca w okresie wiosennym i letnim sezonie wegetacyjnym. Nie należy nawozić, gdy roślina jest w stanie uśpienia w zimie.

Sprawdź korzenie rośliny w okresie wiosennym. Jeśli wyglądają stłoczone, przesadzić tępy trzciny do puli jeden rozmiar większy z świeżej gleby.

Częste problemy z uprawą

Zwróć uwagę na kurczenie się lub opadanie liści, ponieważ jest to znak, że roślina potrzebuje wody. Jeśli zauważysz, że dolne liście rośliny żółkną lub opadają, jest to znak nadmiernego podlewania, co spowoduje gnicie łodygi i zabije roślinę. Jeśli widzisz chrupkość na krawędziach liści, to jest wskazówka, że roślina warunki są zbyt suche.

Jak rozmnażać roślinę Dumb Cane

Po kilku latach, twój głupi roślina trzciny może stracić swoje dolne liście i zacząć wyglądać wysoki, leggy, i ungainly. Kiedy tak się dzieje, to jest dobry pomysł, aby rozmnażać nowe rośliny i wyciąć z powrotem przerost.

Można stworzyć wiele nowych roślin z przerośniętej głupiej trzciny. Górne liście mogą stać się nową, pełną roślinę przy użyciu techniki warstwowej powietrza.

Kiedy powietrze układanie jest zakończona po kilku miesiącach, wyciąć łodygę z powrotem blisko poziomu gleby, co spowoduje nową roślinę do wzrostu w oryginalnym garnku. Długi segment łodygi, lub trzciny, w między czasie może być używany do rozmnażania roślin dzieci.

Jak rozmnażać roślinę Dumb Cane przez Air Layering

Krok 1: Zbierz ostry nóż, wykałaczka, garść długowłóknistego mchu sphagnum, sznurek lub twist krawaty i arkusz przezroczystego tworzywa sztucznego, takiego jak plastikowa torba kanapkowa lub kawałek plastikowej folii. Hormon do ukorzeniania jest opcjonalny.

Krok 2: Wybierz miejsce na środkowej lasce, w którym chcesz, aby rosły nowe korzenie. Miejsce to powinno znajdować się co najmniej sześć cali poniżej najniższych liści rośliny.

Krok 3: Wykonaj ukośne cięcie w górę na jednej trzeciej długości łodygi w wybranym miejscu. Włóż wykałaczkę z boku w miejsce cięcia, aby pozostała otwarta. W tym momencie można zastosować hormon ukorzeniający do uciętej łodygi, który może spowodować szybszy wzrost korzeni, ale proces ten można zakończyć bez niego.

Krok 4: Używając sznurka lub opasek zaciskowych, zawiąż wokół cięcia garść zwilżonego mchu sphagnum. Zwilż dużą garść mchu sphagnum. Mech posłuży jako podłoże do wzrostu nowych korzeni.

Krok 5: Otocz kulę mchu plastikiem i przywiąż plastik do łodygi powyżej i poniżej kuli.

Krok 6: Po kilku miesiącach, gdy zauważysz, że uformowały się nowe korzenie, zdejmij folię. Przyciąć trzcinę tuż poniżej nowego wzrostu korzeni. Pozostawiając mech wokół korzeni, posadź tę nową, niemą laskę w nowej doniczce ze świeżą ziemią.

Krok 7: Odetnij pozostałą łodygę oryginalnej rośliny kilka centymetrów powyżej linii gleby i dodaj kilka garści świeżej ziemi. Sprzyjać to będzie odrastaniu. Gdy pojawi się nowy wzrost, pielęgnuj roślinę jak zwykle.

Utrzymuj glebę wilgotną, ale uważaj, aby nie podlewać - ponieważ roślina nie ma liści, potrzebuje znacznie mniej wody w tym momencie.

Jak rozmnażać roślinę Dumb Cane przez sadzonki trzciny cukrowej

Zachowaj bezlistną łodygę z procesu air layering, aby stworzyć nowe rośliny.

Krok 1: Przygotuj tacę z kilkoma calami wilgotnego piasku. Wytnij sześcio- lub ośmiocalowy odcinek trzciny od zdrowej rośliny.

Krok 2: Połóż odcinek trzciny płasko na piasku, tak aby był częściowo przykryty. Utrzymuj piasek w stanie wilgotnym. W końcu wzdłuż trzciny zaczną rosnąć nowe rośliny.

Krok 3: Gdy nowe rośliny będą miały około dwóch cali wysokości, odetnij je od trzciny i posadź w podłożu do ukorzeniania.

 

Więcej na: http://salonomnires.pl