Wnętrze domu w Kalifornii inspirowanego stylem śródziemnomorskim

Kalifornia, znana z bezwysiłkowego, luźnego stylu, często inspiruje mieszkańców do wybierania beztroskich, plażowych detali wystroju. Ten marzycielski dom rodzinny w południowej Kalifornii wyróżnia się jednak spośród innych. Dzięki bystremu oku projektantki z Orange County, Mindy Gayer, ten elegancki dom w Newport Coast uchwycił charakterystyczny dla Golden State swobodny styl bez popadania w kicz.

Chłodna paleta barw wnętrza, w której dominują odcienie niebieskiego, nadaje ton przestronnemu, inspirowanemu wybrzeżem domowi w Newport. "Chcieliśmy zachować lekkość, ale chcieliśmy również wprowadzić trochę tych nadmorskich niebieskich odcieni - każdy z własnym, unikalnym tonem - do wszystkich szafek na zamówienie i niektórych elementów tapicerki," powiedział Gayer w wywiadzie dla MyDomaine. "Nic zbyt plażowego, ale bardzo dużo głębi i charakteru". Jak zobaczycie poniżej, udało jej się to.

Przewijaj dalej, aby wejść do wspaniałego kalifornijskiego domu, który prezentuje nadmorski wystrój w dobrym wykonaniu.

Wybudowany w 1995 roku jako dom szeregowy, dom z trzema sypialniami przeszedł gruntowną przebudowę wnętrza. "Wiele domów w tej społeczności zostało zbudowanych w połowie lat 90-tych i ma śródziemnomorski styl architektoniczny z dobrym planem piętra, ale zdesperowane, przestarzałe wykończenia i detale projektu bardzo potrzebowały TLC" - wyjaśnia Gayer.

Lostine Stołek Jack z drewna i skóry $948 Sklep

"Do projektu podeszliśmy jak do pełnego remontu wnętrza" - wyjaśnia projektantka. Żaden pokój ani wykończenie nie pozostały nietknięte, więc Gayer współpracowała z klientami, aby całkowicie odmienić przestrzeń. "[Zaczęliśmy] od czystej kartki, nawet jeśli chodzi o umeblowanie, więc byliśmy w stanie wymyślić na nowo każdą przestrzeń, dostosowaną do wykończenia i wyposażenia, które moi klienci najbardziej kochali, a wszystko to z odrobiną osobowości" - dodała.

Cisco Home Lampa Cylinder $999 Sklep

Dom międzynarodowej rodziny składającej się z trzech osób, która przeniosła się do Kalifornii, aby cieszyć się kwintesencją stylu życia w tym stanie, czyli wnętrzem i przestrzenią na zewnątrz. "Upewniliśmy się, że każdy pokój jest lekki, jasny i przepełniony uspokajającym zmysłem projektanta, jak również odrobiną kaprysu i osobowości, aby wszystko było pełne życia - nic zbyt skomplikowanego, aby nie mogło być zamieszkane i cieszone przez tę młodą rodzinę" - wyjaśnia projektantka.

Serena & Lily Fotel Mattituck $998 Sklep

Salon, z którego roztacza się widok na Ocean Spokojny, może poszczycić się zestawem wykonanych na zamówienie krzeseł w kolorze indygo, które naśladują błękit wody i dodają odrobinę koloru do naturalnie oświetlonej przestrzeni.

W głównej łazience, całkowicie biały schemat kolorystyczny w pełni wykorzystuje fakt, że przestrzeń jest codziennie zalewana światłem słonecznym.

Thomas O'Brien Katie Small Cylinder Sconce $375 Sklep

Zaledwie kilka kroków od umywalek typu Jack-and-Jill, luksusowa wolnostojąca wanna znajduje się przed oknem z przepięknym widokiem.

Ściany z bielonych desek utrzymują plażowy, kalifornijski klimat i sprawiają, że prysznic z marmuru Calacatta nie sprawia wrażenia zbyt europejskiego.

Odcienie beżu, błękitu i fioletu wprowadzają do głównej sypialni poczucie spokoju. Owiewany wiatrem krajobraz zdobi ścianę, przyczyniając się do uspokojenia atmosfery i spajając kolorystykę pokoju.

Petros Koublis Mejilla Na życzenie Sklep

W domowym biurze, kolekcja artystycznie zaaranżowanych plecionych koszy kreatywnie wypełnia pustą, białą przestrzeń.

Szafki na zamówienie w głębokim odcieniu niebieskiego przenoszą nadmorską paletę barw do przestrzeni roboczej.

Serena i Lilly Del Sol Basket Wall Art Set, 8 części $698 Sklep
Hati Hati Skórzane krzesło do jadalni $455 Sklep

W sypialni gościnnej, akcesoria w marynarskie i białe paski nadają subtelne morskie wibracje.

Kolorowa ściana z kwiatowymi akcentami w pokoju dziecięcym stanowi wyraźne odejście od niebieskich tonów panujących w pozostałej części domu.

Nasączony pigmentem nadruk przedstawia różowe kwiaty hibiskusa, nadając zabawny, tropikalny charakter bez całkowitego odchodzenia od plażowej estetyki domu.

Shelley Hesse Watercolor Flora Wallpaper $168 Sklep