Sherwin Williams wybrał bogaty, uspokajający, nostalgiczny odcień jako Kolor Roku 2021

Każdego roku, gdy lato przechodzi w jesień, a liście zaczynają zmieniać kolor z zielonego na ognistoczerwony, świat designu spogląda w stronę nadchodzącego roku. Tak jest, jesteśmy właśnie w sezonie na Kolor Roku, a Sherwin Williams jest najnowszą marką farb, która ujawniła odcień, który ich zdaniem będzie królował w 2021 roku.

Ich wybór? Urbane Bronze SW 7048, bogaty, neutralny brąz z ciepłymi podtekstami, który równie dobrze nadaje się do wnętrz, jak i na zewnątrz.

"Dom jest obecnie ostatecznym schronieniem przed światem, a kolor jest łatwym i skutecznym sposobem na stworzenie osobistej przystani," mówi Sue Wadden, dyrektor marketingu kolorów w Sherwin-Williams. "Urbane Bronze zachęca do stworzenia sanktuarium, w którym można oddać się refleksji i odnowie".

Zdając sobie sprawę, że ludzie spędzają coraz więcej czasu w domu, zespół Sherwin Williams chciał wybrać odcień, który naprawdę sprawi, że każdy dom poczuje się bardziej komfortowo i gościnnie. Kolor Urbane Bronze, który jest jednocześnie odważny i niedopowiedziany, stanowił doskonały wybór.

"Urbane Bronze to kolor, który daje poczucie odprężenia i spokoju, czerpiąc z natury" - wyjaśnia Wadden. "Jest również uspokajający w swojej sentymentalności, z nostalgicznymi powiązaniami z wzornictwem lat 70-tych i 90-tych, ale z szarymi podtekstami, które nadają mu wyraźnie nowoczesny charakter".

Ta nowoczesność jest odzwierciedlona w bardziej osobowościowych aspektach tego odcienia. Sherwin Williams dostrzega, że nowa dekada sprawiła, że konsumenci są bardziej zainteresowani bogatymi kolorami, które wiążą się z ich osobistymi upodobaniami.

Sherwin Williams opisuje ten odcień jako "nowy neutralny", częściowo dzięki temu, jak bardzo jest uniwersalny. Wadden zauważa, że kolor ten jest świetnym wyborem do sypialni, salonów, a nawet domowych biur, o ile tylko odpowiednio go wystylizujesz.

"Uzupełnij prostotę brązu Urbane naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, organiczne akcenty kamienne lub tkane tekstylia, a także różnymi mieszanymi metalami, aby stworzyć spokojną przestrzeń osadzoną w naturze" - radzi Wadden.

Wadden przewiduje, że w 2020 roku nastąpi zmiana w kierunku odważniejszych wyborów dekoratorskich, które dodadzą do naszych domów elementy inspirowane naturą, a Urbane Bronze może pomóc w tym procesie.

"Urbane Bronze to jeszcze jeden sposób na wprowadzenie natury do wystroju wnętrz" - mówi. "Dobrze współgra z innymi elementami biophilic design, w tym dużymi, wypełnionymi światłem przestrzeniami i wewnętrzną zielenią".