Ten nowojorski apartament to spełnienie marzeń

Pogląd, że wszyscy kawalerowie mieszkają w niedopasowanych, akademikowych mieszkaniach jest przestarzały - zwłaszcza wśród Manhattanu, gdzie mieszkają wyrafinowani i ambitni młodzi mężczyźni, którzy dbają o swoje domy tak samo, jak o swoje świetnie skrojone garnitury. Chociaż nie wszyscy mają czas, aby wprowadzić swoje wizje wystroju w życie, zawsze wiedzą, do kogo się zwrócić. Tak było w przypadku tego luksusowego apartamentu i jego młodego mieszkańca.

Mając za punkt wyjścia tylko nieoprawiony plakat Michaela Jordana, projektantka wnętrz Mara Silber wiedziała, że czeka ją dużo pracy, aby wprowadzić swojego najnowszego klienta - wschodzącą gwiazdę na scenie finansowej - w świat dekoracji. Ten młody kawaler po trzydziestce, choć w pracy zajmował się wyłącznie liczbami, miał w sobie coś kreatywnego, interesował się sztuką i literaturą, a także pragnął zmienić swój wystrój na coś eleganckiego i wyrafinowanego. Kiedy wprowadził się do tego loftu z dwiema sypialniami i 2,5 łazienki na Great Jones Street w sercu NoHo, wiedział, że nadszedł czas, aby zwrócić się o pomoc do eksperta projektanta, który pomoże mu stworzyć dorosły dom.

Plakat MJ został szybko odrzucony, Silber pracowała ze swoim klientem, aby stworzyć przestrzeń, która była elegancka i mogła przyjmować duże tłumy, a jednocześnie była wygodna i swobodna. Luksusowy apartament z bezpośrednim dostępem do windy z kluczem, podłogami z białego dębu, oknami od podłogi do sufitu, wschodnią ekspozycją i 11-stopowymi sufitami miał już wszystkie predyspozycje, aby stać się wspaniałym domem - potrzebował tylko wymagającego oka, które przekształci go z wizji w rzeczywistość. Wejdź do kawalerki, w której wszyscy chcielibyśmy mieszkać - ten dom to lekcja komfortu i praktyczności.

"Chciałem, aby był wyrafinowany i czysty, ale również odpowiednio odważny jak na swój adres - nowy, luksusowy budynek w okolicy znanej z pożądanych nieruchomości" - wyjaśnia Silber. "Jednocześnie, być może dlatego, że zarówno klientka, jak i ja dorastaliśmy na Środkowym Zachodzie, czułam, że projekt powinien być również prosty i przyjazny". Projektantka ograniczyła paletę kolorów do szarości i błękitów - ulubionych przez klientkę.

Blu Dot Wieszak ścienny Wook $29 Sklep
Visser en Meijwaard Ławka Cena na życzenie Sklep

Ławka Visser en Meijwaard (cena na życzenie)

"Szukając inspiracji, mojego klienta pociągały przestrzenie z ciemnymi podłogami, ceglanymi ścianami i betonowymi elementami", wyjaśnia Silber. "Tymczasem on zaczynał od przestrzeni, którą określił mianem 'białego pudełka' - białe sufity, jasne podłogi, białe ściany. Nie miał więc pojęcia od czego zacząć!".

Aby pomóc mu w przeprowadzeniu go przez wiele dostępnych opcji, projektantka zaczęła od czerpania inspiracji ze stylu swojego klienta, a także z otoczenia jego dzielnicy: "Chciał, aby było interesujące i nieoczekiwane, ale wyglądało tak, jakby ktoś zaprojektował je specjalnie z myślą o nim. Upewniliśmy się również, że projekt oddaje energię ulicy Great Jones Street, prestiżowego adresu w sercu NoHo."

Brian Kosoff Palisada z ptakiem Cena na życzenie Sklep

Brian Kosoff Pier Pilingi z ptakiem (cena na zapytanie)

Holly & Martin Zephs Serving Cart $171 Sklep

"Mój klient uwielbia organizować przyjęcia obiadowe i koktajlowe", mówi Silber, "więc chcieliśmy mieć możliwość posadzenia maksymalnej liczby osób, na jaką pozwalała przestrzeń. Kiedy wychodzisz z windy, masz widok z góry na stół jadalny i bar. To będzie ważna winieta dla tej przestrzeni, więc chciałem, aby była graficzna." Aby to osiągnąć, projektant ułożył wózek barowy z przystojnymi akcesoriami od Burkelman i powiesił uzupełniającą sztukę, aby zapewnić, że goście zostaną powitani naprawdę odważnym pierwszym wrażeniem.

Lyon Beton Stołek barowy Hauteville $430 Sklep
Restoration Hardware Reclaimed Russian Oak Parsons Dining Table $2595 Sklep

W kuchni krzesła, stołki i dzieła sztuki uzupełniają marmurowy backsplash, urządzenia Gaggenau i niestandardowe szafki zaprojektowane przez Rexa. Wysokiej klasy wykończenie kuchni, wybrane przez firmę projektową Voce Di wraz z architektem Morrisem Adjmi, jest standardem w tym luksusowym budynku.

Giandomenico Belotti Krzesło Spaghetti Cena na życzenie Sklep

Giandomenico Belotti Krzesło Spaghetti (cena na zapytanie)

Claudia Parducci Save Me and I'll Fuck You (Morse Code) $cena na życzenie Sklep

Claudia Parducci Save Me and I'll Fuck You (Morse Code) (cena na życzenie)

"Komfort był priorytetem dla klienta", mówi Silber. "Ważne było dla niego, aby mógł chodzić boso i czuć się komfortowo leżąc na niemal każdej powierzchni w mieszkaniu!".

Jeśli chodzi o funkcjonalność, lofty mogą być zdradliwe - ale projektant dokładnie wiedział, jak rozmieścić każdy element, aby stworzyć odrębne strefy mieszkalne. "Ludzie nie zawsze wiedzą, co zrobić z daną przestrzenią" - mówi. "Ile miejsc do siedzenia? W którą stronę powinien być skierowany każdy element? Gdzie powinien stanąć telewizor? Chciałam, aby kuchnia i salon łączyły się w jedną dużą strefę rozrywki".

Ulla Koskinen My Lounge Chair $1030 Sklep
Muuto Five Pouf $1249 Sklep

"Mój klient powiedział mi, że posiada mnóstwo książek i potrzebowałby miejsca do ich przechowywania", mówi Silber. "Otwarte półki na książki wydawały się bardziej naturalne dla otwartej, przestronnej przestrzeni w stylu loft niż dodawanie zamkniętych schowków. Właściwie oparliśmy salon na zdjęciu, które mu wysłałem, a które miało półki zamontowane pod sufitem za sofą. Był natychmiast przekonany. Byłam mile zaskoczona, kiedy zgodził się umieścić sofę przed regałami, zamiast naprzeciwko nich."

Menu Betonowa lampa stołowa JDWA $185 $148 Sklep
Luur Design The Whole Side Table $850 Sklep

Projektantka chciała, aby ta przestrzeń sprawiała wrażenie stałego domu dla klienta, a nie wynajmu. Wyzwanie? Wynajem nie pozwala na fizyczną zmianę przestrzeni. "Musieliśmy wykazać się kreatywnością" - mówi. "Półki na książki z napinanymi drążkami to jeden z przykładów tego, jak pracowaliśmy w ramach istniejącej przestrzeni, tworząc jednocześnie przemyślaną i niestandardową atmosferę. Układanie sztuki na sztalugach i opieranie ram tam, gdzie mogliśmy zminimalizować liczbę otworów, które musieliśmy zrobić w ścianach."

Z regałami na książki z drążkami napinającymi, które tworzą idealne, łatwe do usunięcia oświadczenie dla wynajmu, projektantka od początku wiedziała, że regał w naturalny sposób stanie się centralnym punktem przestrzeni. "Podobało mi się, że mój klient był zainteresowany poznaniem procesu projektowania i był bardzo otwarty na realizację śmiałych pomysłów".

Joan Gaspar Lampa podłogowa Polo $775 Sklep

W sypialni, nowoczesne łóżko z baldachimem dominuje w przestrzeni: "Klient był zdecydowany na łóżko typu king-size, więc naszym wyzwaniem było znalezienie elementu, który sprawi, że pokój wyda się większy, a nie mniejszy" - wyjaśnia Silber. "Wybraliśmy drewniane łóżko z baldachimem o miękkich, zaokrąglonych krawędziach. Ten styl czuł się bardzo naturalnie w ramach wymiarów przestrzeni. Ludzie są bardzo ostrożni w wypełnianiu przestrzeni, zazwyczaj z obawy, że będzie się ona wydawać przepełniona. Jednak w tym przypadku łóżko naprawdę podkreśliło wysokie sufity i sprawiło, że sypialnia sprawiała wrażenie przestronnej."

Projektantka była zdesperowana, aby dodać jakieś siedzisko, które nie byłoby tapicerowane, aby dodać dodatkowy element, ale miała na uwadze wymóg klienta "maksymalnego komfortu". "Zaproponowałam w jego sypialni krzesło GJ (moje od dawna ulubione krzesło), które jest wykonane z formowanego drewna, ale jest łudząco wygodne, aby się w nim zrelaksować".

Grete Jalk Krzesło GJ $2700 Sklep
CB2 Faribault Plus Blanket $189 Sklep

Jeśli chodzi o elementy dekoracyjne, Silber utrzymał rzeczy w stylu klasycznym, czystym, wyrafinowanym i ponadczasowym. "Jestem zwolenniczką neutralnych barw, a mój styl skłania się ku męskiej stronie" - mówi projektantka. "Lubię czyste linie i prostotę, ale staram się unikać zimna i braku gościnności. Lubię przestrzeń, która sprawia wrażenie prostej i zamieszkałej. Wierzę również, że zawsze należy inwestować w podstawowe elementy, które mogą być uniwersalne i odporne na trendy. Nigdy nie będziesz żałować inwestycji w klasyczne, wysokiej jakości elementy."

Pablo Designs Lampa Brazo $440 Sklep
Restoration Hardware Martens Four Poster Bed $3395 Sklep

Przestrzeń biurowa musiała pełnić podwójną funkcję: "Klient podkreślał, że będzie tam pracował, ale chciał również mieć możliwość przekształcenia biura w sypialnię dla gości odwiedzających go w weekendy" - mówi Silber. "Elastyczność była kluczowa, więc zabudowa nie wchodziła w grę. Naszym celem było stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, która nadal sprawiałaby wrażenie dramatycznej. Kiedy natknęłam się na biurko Q20 z regulacją wysokości, wiedziałam, że się w nim zakocha. Miało klasę, ale było też męskie, co ostatecznie wpłynęło na ogólne wrażenie panujące w biurze".

Aby wykończyć wygląd, projektantka dodała odważne elementy sztuki i szykowne akcesoria na biurko: "Klient był szczególnie podekscytowany zabytkowym znakiem strzałki umieszczonym na regale i zabytkową linijką na biurku", mówi projektantka. "Oba te przedmioty zostały znalezione po drugiej stronie ulicy u Pauli Rubenstein - zawsze jest to jeden z moich pierwszych przystanków. Ma ona niesamowite znalezione przedmioty i najbardziej perfekcyjnie urządzony sklep! Uwielbiam również gigantyczne kastety z posrebrzanego mosiądzu, które znajdują się w salonie i ponadwymiarowy antyczny uchwyt na listy od francuskiego projektanta Yonela Lebovici z Mantiques."

Dzięki funkcjonalnemu projektowi, wypoczynkowym meblom, dużej ilości miejsca do zabawy i luksusowym akcesoriom, Silber może śmiało powiedzieć, że stworzyła idealną kawalerkę dla tej wschodzącej gwiazdy finansów.