Zmień swoją łazienkę w Ultra Violet: Kolor roku 2018 według Pantone

Każdego roku my, projektanci wnętrz, czekamy z zapartym tchem, aby dowiedzieć się, które kolory otrzymały prestiżowy tytuł "Koloru Roku".

Różne firmy i organizacje przyznają swoje własne nagrody, a w roku 2018 Dulux już ogłosił, że ich kolorem roku został "Heart Wood" (opisywany jako piękny ciepły róż), podczas gdy Graham & Brown również wybrał odcień różowy, tym razem z brzoskwiniowym podtekstem w odcieniu nazwanym "Penelope".

Podczas gdy firmy produkujące farby stanowią dobrą wskazówkę dla przyszłych trendów, najważniejszym ogłoszeniem, na które wszyscy zwracamy uwagę, jest ogłoszenie Pantone. Jeśli chodzi o kolory, Pantone to niekwestionowani eksperci, tworzący wzorniki, według których oceniane są wszystkie kolory. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się projektowaniem wnętrz, drukiem, czy inną działalnością, która wymaga określonych kolorów, Pantone jest najlepszym przewodnikiem.

Pantone ogłosił niedawno, że ich kolorem roku 2018 jest "Ultra Violet".


Ultra Violet: Kolor roku Pantone 2018

Ultra Violet, lub bardziej przyziemny przydomek "Pantone 18-3838", to "niebieski fiolet, który przenosi naszą świadomość i potencjał na inny poziom", jak twierdzi Letrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Pantone Colour Institute.

Tu, w VictoriaPlum.com, nie moglibyśmy być szczęśliwsi widząc kolor, który jest bardzo podobny do naszego własnego fioletowego koloru marki, nazwanego kolorem roku. Skłoniło mnie to do zastanowienia się nad łazienkami i tym, w jaki sposób Ultra Violet można włączyć do swojego wystroju, czego efektem jest ta przydatna tablica:

Ultra Violet to duża zmiana kierunku dla Pantone, po tym jak w 2017 roku kolorem roku został bardziej naturalny "Greenery", co szczegółowo opisaliśmy w poprzednim wpisie na blogu. Pantone ma jednak w zwyczaju wygłaszać wielkie oświadczenia dotyczące wyboru kolorów. W 2016 roku, nie poprzestając na jednym kolorze, tytuł "koloru roku" przyznano nie jednemu, ale dwóm kolorom: "Rose Quartz" i "Serenity".

W każdym z tych przypadków projektanci wnętrz rzucili się do szukania produktów pasujących do tego koloru, a w wielu przypadkach - do tworzenia przedmiotów i akcesoriów ściśle odpowiadających temu trendowi.


Co reprezentuje Ultra Violet?

Wybór Ultra Violet jako koloru roku nie był bynajmniej przypadkowy, ale wymagał wiele przemyśleń.

Jednym z wyłaniających się trendów zza oceanu jest skupienie się na duchowości i tajemniczości natury. Kolory, które wywołują prawdziwe emocje i mają właściwości regenerujące, będą wybierane do palet wnętrz, a w związku z tęsknotą mieszkańców miast za powrotem do natury, dominować będą dziwne i cudowne odcienie organiczne. Aby uciec od codzienności, futurystyczne odcienie, podobne do tych, które można zobaczyć w filmach science fiction, będą stanowić tło wielu przestrzeni biurowych, hoteli, sklepów i domów.

W tym kontekście można zrozumieć, dlaczego mistyczne i duchowe właściwości tego koloru sprawiły, że stał się on tak popularnym wyborem.


Urządzanie łazienki w ultrafiolecie

Oczywiście, trendy kolorystyczne przenikają nie tylko do mody, ale także do wnętrz, wkraczając głęboko do każdego pomieszczenia w domu. Chociaż Ultra Violet może nie od razu przychodzić na myśl, gdy myślisz o urządzaniu łazienki, nie ma powodu, dla którego ten najważniejszy kolor nadchodzącego roku nie miałby zmienić wystroju w coś, co jest zgodne z trendami.

Dodanie ultrafioletu (lub jak najbardziej zbliżonego!)

Pierwszą rzeczą, o której należy pomyśleć, jest sposób, w jaki zamierzasz wprowadzić kolor Ultra Violet do swojej łazienki.

Jak sugerowaliśmy w naszym ostatnim artykule "13 wspaniałych wskazówek dotyczących dekoracji łazienki", jednym ze sposobów na szybkie i łatwe wprowadzenie koloru do łazienki jest wybór ręczników w wybranym przez siebie kolorze.

Oczywiście, możesz pójść o krok dalej niż tylko dodanie kolorowych akcesoriów - w takim przypadku możesz przemalować ściany na kolor przypominający Ultra Violet. Farba do łazienki Sloe Gin z naszej ekskluzywnej serii 1829 Craig & Rose ma głęboki odcień fioletu i jest najbardziej zbliżonym kolorem farby, jaki mamy w ofercie. Ponadto, dzięki formule zapobiegającej powstawaniu pleśni, doskonale sprawdza się w gorącym i wilgotnym środowisku, jakie panuje w łazience.

Płytki, które uzupełniają kolor

Oczywiście w łazience znajduje się wiele stref rozpryskiwania wody, dlatego w niektórych miejscach, takich jak łazienka wokół wanny czy kabina prysznicowa, musisz zabezpieczyć ściany. Chociaż zwykłe płytki pozwolą Ci na "bezpieczną zabawę", możesz z pewnością wzbogacić ogólny motyw przewodni o płytki, które nadadzą pomieszczeniu niezwykły, eteryczny wygląd i nastrój.

Metaliczne srebrne płytki ścienne doskonale nadają się do stworzenia błyszczącej powierzchni, która odbija światło, natomiast płytki opalizujące można wykorzystać do stworzenia listew, płytek rozpryskowych lub nawet ściany dekoracyjnej, która będzie lśnić i sprawiać wrażenie jakby pochodziła z innego świata.

3 produkty, które dobrze współgrają z Ultra Violet

Belle de Louvain Balthus - wanna wolnostojąca

"Sztuka zmywa z duszy kurz codziennego życia" - powiedział Pablo Picasso, a my zgadzamy się z tym stwierdzeniem w przypadku wyjątkowej wanny wolnostojącej Balthus marki Belle de Louvain. Kultowy kształt wanny jest po prostu oszałamiający, ale to, co sprawia, że szczególnie dobrze współgra z Ultra Violet, to wyjątkowe, ręcznie wykończone czarno-białe obramowanie, nadające wystrojowi fakturę i nieco obcy charakter.

Podgrzewany wieszak na ręczniki Mode Hardy antracyt

Jednym z mott, którymi się kieruję, jest "wspaniały design daje wielką radość", dlatego wybrałam ten niesamowity podgrzewany wieszak na ręczniki, który z pewnością podniesie na duchu. Antracytowe wykończenie doskonale uzupełni wystrój w stylu Ultra Violet, a ponadto można go połączyć z elementem grzejnym, dzięki czemu zapewni Ci ciepłe ręczniki przez cały rok, nawet gdy centralne ogrzewanie jest wyłączone.

Umywalka nablatowa Mode Mackintosh z folii srebrnej

Wykonana z 12-milimetrowego szkła hartowanego, ozdobiona srebrnym papierem foliowym, umywalka nablatowa będzie stanowić oryginalny element wystroju Twojej designerskiej łazienki. Srebrna kolorystyka nadaje umywalce prawdziwie piękny wygląd, z połyskiem, który będzie współgrał z kolorystyką Ultra Violet.


Odkryj więcej trendów łazienkowych

Jeśli lubisz być na bieżąco z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz, śledź moje regularne przewodniki stylu, tutaj, na Victoria Plum.