5 powodów, dla których pomieszczenie mokre jest doskonałym rozwiązaniem w łazience

Czym jest pomieszczenie mokre i jakie korzyści może Ci przynieść? W tym wpisie na blogu postaramy się odpowiedzieć na te właśnie pytania.

Po pierwsze, warto wiedzieć, co dokładnie mamy na myśli, używając terminu "pomieszczenie mokre". Coraz bardziej popularne w ostatnich latach, pomieszczenie mokre to po prostu łazienka, w której podłogi i ściany są "zatankowane" (uszczelnione jakąś formą wodoodpornej membrany), aby zapobiec przesiąkaniu wody i powodowaniu szkód. Pomieszczenie mokre jest zwykle wyposażone w pochyłą podłogę, która kieruje wodę w stronę odpływu lub kratki ściekowej, dzięki czemu nadmiar wody spływa do systemu kanalizacyjnego.

Zazwyczaj pomieszczenie mokre jest wyłożone płytami wodoodpornymi, jak pokazano tutaj, pod powierzchnią wyłożoną kafelkami.

Jest to środowisko mokre i jako takie nie jest miejscem na rzeczy, które uważamy za "suche" - na pewno nie na przybory do golenia ani nic, co mogłoby być niebezpieczne.

Najczęstszą instalacją w pomieszczeniu mokrym jest prysznic. W wielu przypadkach można zastosować szklany parawan, aby oddzielić strefę prysznica od reszty łazienki - jest to szczególnie przydatne, jeśli nie chcesz mieć mokrej deski sedesowej!

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, oto 5 powodów, dla których pomieszczenia mokre są świetnym rozwiązaniem w łazience:


1. Dostępność

Choć nie zawsze projektuje się je z myślą o tym, pomieszczenia mokre są szczególnie korzystne dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, takich jak osoby starsze lub niepełnosprawne. Nie ma potrzeby montowania brodzika, co znacznie ułatwia dostęp do prysznica.

Sprawdź nasze najnowsze pomieszczenie mokre Independent Living, aby przekonać się, jak może ono pomóc osobom o ograniczonej mobilności.

Dowiedz się więcej na temat kabin mokrych Independent Living, klikając na powyższy obrazek.


2. Podnosi jakość i wartość nieruchomości

W efekcie dodajesz hydroizolację do jednego z głównych obszarów domu, który jest szczególnie podatny na przecieki i problemy z wodą, więc może to być tylko dobra rzecz, jeśli chodzi o ogólną strukturę nieruchomości. struktury nieruchomości. W zwykłej łazience woda może wciekać w miejsca, w których nie powinna, a nagromadzona wilgoć może powodować zawilgocenie ścian.

W pomieszczeniu mokrym cała woda jest odprowadzana przez centralny odpływ, a wilgoć jest zatrzymywana w szczelnych ścianach pomieszczenia.

Wszystko to sprawia, że pomieszczenie mokre jest bardzo atrakcyjne przy sprzedaży nieruchomości, zwłaszcza jeśli masz drugą łazienkę (bez pomieszczenia mokrego) jako inną opcję.

Zainwestuj w wysokiej jakości szkło, takie jak nasze panele o grubości 8 mm, i zwiększ wartość swojej nieruchomości.


3. Poprawia wykorzystanie przestrzeni

Pomieszczenie mokre jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku mniejszych łazienek. Jeśli nie potrzebujesz lub nie chcesz mieć wanny, możesz ją po prostu usunąć i zainstalować prysznic, otwierając w ten sposób pomieszczenie. Nie ma potrzeby montowania większej kabiny prysznicowej z drzwiami, które mogą naruszyć niewielką przestrzeń, jaką dysponujesz.

Dowiedz się, jak dopasować pomieszczenie mokre do średniej wielkości łazienki, klikając na powyższy obrazek.


4. Łatwo utrzymać czystość

Jedną z największych zalet instalacji pomieszczenia mokrego jest łatwość utrzymania go w czystości. Ponieważ w pomieszczeniu panuje wilgoć, można w nim stosować zwykłe domowe środki do czyszczenia łazienek, które dezynfekują i zapobiegają rozwojowi pleśni i grzybów.


5. Większe możliwości aranżacyjne

Pomieszczenia mokre mogą wyglądać niezwykle stylowo i z pewnością dodadzą Twojemu domowi czynnika "wow". Ze względu na minimalistyczny charakter projektu, w pomieszczeniu mokrym można zastosować różne materiały, takie jak drewno, kamień i beton, co pozwala na nieograniczoną kreatywność!

Gdy w dżungli jest ciężko, zawsze możesz wrócić do domu do swojego tropikalnego pokoju mokrego. Kliknij na powyższy obrazek, aby dowiedzieć się więcej

Jeśli mokry pokój brzmi jak coś, co pasowałoby do Twojego domu, wszystkie niezbędne elementy do mokrego pokoju znajdziesz tutaj, w Victoria Plum.


Dowiedz się więcej o pomieszczeniach mokrych

Aby uzyskać więcej porad, zapoznaj się z naszym przewodnikiem planowania pomieszczeń mokrych lub zainspiruj się naszymi niesamowitymi pomysłami dotyczącymi pomieszczeń mokrych.